כאב הראש של ש"ס; מסתמן: אילת שקד תמונה לשרת המשפטים

נתניהו נכנע? גורמים בסביבת רה"מ אומרים הבוקר כי הוא החליט להיענות לדרישת השר בנט ולמנות את אילת שקד לתפקיד שרת המשפטים. המשמעות: ניצחון גדול לבנט וכאב ראש לש"ס שתיאלץ להשלים עם הפיכתה של שקד למילה האחרונה בתחום מינוי הדיינים

סוף סוף ניצחון לבנט על נתניהו? בליכוד אומרים הבוקר כי רה"מ שוקל להיענות לאולטימטום שהציב אמש נפתלי בנט, לפיו אם חברת סיעתו איילת שקד לא תקבל את תיק המשפטים – הם לא ייכנסו לממשלה. עורך הדין דוד שמרון, נציג הליכוד, נועד הלילה עם שלום שלמה, היועץ הפוליטי של יו"ר הבית היהודי. משני הצדדים נמסר כי לא סוכם דבר אך הושגו הבנות במספר נושאים.

היום צפויים להימשך המגעים בין המפלגות כשההערכה הרווחת במערכת הפוליטית היא שהסכם יחתם עוד היום – מה שיאפשר לרה"מ להגיע לפני חצות אל הנשיא ולבשר לו "יש בידי רוב של 61 חברי כנסת".

מעבר ליוקרה, משמעות הכניעה של נתניהו לבנט בסוגיית תיק המשפטים היא כאב ראש לש"ס. במפלגה הספרדית חגגו את חזרתם למשרד הדתות והשתלטותם המחודשת על שירותי הדת ובתי הדין, אולם מינויה של אילת שקד לשרת המשפטים תהפוך אותה לבעלת הכוח בכל הקשור למינוי דיינים – דבר שיגביל מאוד את ש"ס ויהפוך אותה לתלותית במפלגה הדתית לאומית.


באדיבות רשת

כזכור, בבית היהודי זעמו אמש על העברת תיק הדתות לש"ס והציבו אולטימטום לראש הממשלה: "משרד המשפטים לאילת שקד או שנשאר באופוזיציה".

במהלך היום בנט ניתק את מכשיר הפלאפון שלו והעביר אותו למצב טיסה, בנט נפגע מכניעתו של נתניהו בעניין תיק הדתות לדרעי וסירב לענות לטלפונים. חבריו נתנו לו גיבוי מלא.

מכתב גיבוי המלא לבנט:

11223750_1671207379766831_4804890591621862751_n

בסביבתו של ראש הממשלה לא אהבו את דרישתו של בנט. "לא נמסור את תיק המשפטים. הימין לא יסלח לעולם לבנט אם ישמוט את השלטון מהימין בגלל תאוות תיקים", אמרו מקורביו.

כאמור, הבוקר נמסר כי רה"מ שוקל להיענות בחיוב לדרישה של בנט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.