מסתמנת פשרה בנושאי הגיוס: מרן הגר"ש אויערבאך יורה להתייצב

פשרה בנושאי הגיוס? בשל אי בהירות בנושאי בני הישיבות שלא התיצבו לצה"ל בהוראתו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי שמואל אוירבאך נערכו בימים האחרונים פגישות מרתוניות במטרה לגבש פשרה שיוציא את הבחורים מהתסבוכת המשפטית. כך נודע ל'קוקר'.

כזכור הורה מרן ראש הישיבה לפני כמה חודשים שלא להתייצב בלשכות הגיוס, ההוראה פורסמה בעיתון ה'פלס' וזכתה להדים נרחבים ובקרב מחנהו של מרן ראש הישיבה שליט"א, הבחורים יישמו את בקשתו של מרן ראש הישיבה ולא התייצבו בלשכות הגיוס.

בפלג הירושלמי נשאו על נס את הדגל " אין פשרות אין ויתורים", שהפך אף ללהיט אותו זימרו בהיכלי הישיבות של המזוהים עם ר' שמואל, אבל כעת הם נדרשו להגיע לפשרות מחשש בן יבולע להם .

כעבור מספר חודשים הוקמה ממשלת לפיד -בנט ובכך גבר הסיכון לגיוסם של בני הישיבות, אם קשר או בלי קשר: יחידת לוכדי העריקים של צה"ל נכנסה לפעולה ובריכוזים החרדים נכנסו לפאניקה, בשל החשש מההשלכות, נערכו בחודש האחרון מספר כינוסים בו השתתפו ראש הישיבות המזוהים עם 'המחנה הירושלמי' בישיבות נידונו הדרכים לצאת מהסבך המשפטי .

אמש נערך כינוס במעונו של ראש ישיבת גרודנא שבו השתתפו ראש ישיבת פונביז' הגאון רבי שמואל מרקוביץ שליט"א, בתום הכינוס סוכם על פשרה לפיה הבחורים לא יתייצבו בלשכות הגיוס אבל יתיייצבו בעמדות שבו תוקם מוקד מתואם.

על פי ההצעה הבחורים יחתמו על תצהיר שיעניק להם פטור במשך 3 שנים לאחר מכן הם יעברו לעמדת המתנה בו תבחן אפשרות תרומתם לצה"ל, בעולם התורה מאמינים כי בתוך 4 שנים ממשלת לפיד תתפרק והחוק המתהווה ישונה מהקצה אל הקצה, ובכך תבוטל גזירות לפיד.

הצעת הפשרה תפורסם בימים הקרובים בביטאון 'הפלס' שם יפרסמו את הפרטים המלאים בהרחבה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.