מעבר טאבה נפתח מחדש

בהתאם להערכת מצב שהתקיימה במטה ללוחמה בטרור ובאישור הדרג המדיני , הוחלט לאפשר יציאתם של אזרחים ישראלים ממעבר טאבה לסיני.

בהתאם להערכת מצב שהתקיימה במטה ללוחמה בטרור ובאישור הדרג המדיני , הוחלט לאפשר יציאתם של אזרחים ישראלים ממעבר טאבה לסיני.

יחד עם זאת המטה ללוט״ר מדגיש כי האיום הנשקף לישראלים בסיני נותר חמור, קונקרטי ומיידי, כפי שמשתקף באזהרת המסע החמורה, ולצידה ההמלצה להימנע מביקור באזור, ולשוהים שם לצאת ממנו לאלתר.

ההחלטה לא לאפשר יציאה של אזרחים ממעבר טאבה נתקבלה על רקע הערכת כל הגורמים המוסמכים כי קיים איום קונקרטי למטיילים בסיני במהלך חג הפסח", מסר שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ בהודעה. "על רקע פעילות מתעצמת של ״מחוז סיני״ של דאעש בחודשים האחרונים ועל רקע הפיגועים הקשים במצרים. האיום הנשקף לישראלים בסיני נותר חמור וההמלצה לאזרחים ישראלים להימנע מביקור באזור נותרה בעינה, אך בעקבות הערכת מצב עדכנית ומשחלף החג המליצו הגורמים המוסמכים לא להמשיך לאסור המעבר

ההחלטה התקבלה ערב החג, לאור עליית מדרגה נוספת בחומרת האיום הנשקף לישראלים המבקרים באזור סיני ועל רקע שני פיגועים שבוצעו יומיים לפני פסח מחבלים של דאע"ש והם נהרג יותר מ-40 בני אדם.

גורמים בטחוניים אומרים ל'קוקר' כי נכון לעכשיו נראה שהמעבר ייסגר שוב בקרוב, אבל מזהירים כי אזור סיני כולו נחשב למקום שהות נוח למחבלים – ולניסיונות לפגוע ביהודים וישראלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.