"מעבר למתווה": נתניהו מציע תכנית הקלות לנכים

עם תחילתה של ישיבת הממשלה עדכן רה"מ נתניהו על מתווה הנכים המוצע ואמר כי יחד עם שר האוצר כחלון, יגבשו הקלות נוספות מעבר לתכנית שתובא לדיון וחקיקה מיד לאחר החגים

בצל מחאת הנכים ראש הממשלה מגבש פתרון: עם תחילתה של ישיבת הממשלה עדכן רה"מ נתניהו על מתווה הנכים המוצע ואמר כי יחד עם שר האוצר כחלון, יגבשו הקלות נוספות מעבר לתכנית שתובא לדיון וחקיקה מיד לאחר החגים.

ראש הממשלה בתחילת הישיבה:"לאחר החגים אני מתכוון להביא לממשלה, ביחד עם שר האוצר, הצעה לשיפור דרמטי במצבם של בעלי מוגבלויות בישראל. העקרונות של ההצעה כוללים: תוך ארבע שנים יגדל התקציב לנכים בארבעה מיליארד שקלים, מסגרת תקציבית שקבע שר האוצר.

לדאוג לכך שהכנסתם של נכים שהוכרו כמי שאינם מסוגלים לעבוד לא תפחת מ-3,200 ₪ לחודש. כך נעלה את הנכים שנמצאים היום במצוקה הגדולה ביותר מעל לקו העוני.

על פי המתווה, הכנסתם של נכים קשים לא תפחת מ-4,000 ₪ לחודש. בנוסף, בכדי לעודד השתלבות נכים בעבודה, לא תקוזז קצבת נכה עובד עד שכר של 4,200 ₪ לחודש. גם מעל ל4200 שח הקצבה תקוזז בהדרגה.

נתניהו ציין כי התכנית תיתן מענה מידי לנזקקים ביותר, תשפר באופן משמעותי את מצבם של אנשים בעלי מוגבלויות ותסייע לשילובם במעגל העבודה. כמובן שהממשלה תדון בזה במסגרת סדרי העדיפויות שלה ולעבור תהליך חקיקה בכנסת כנדרש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.