מעוז נוסף בידי דאע"ש: "מתקרבים לבגדד"(וידאו)

מאות הרוגים ואלפי פליטים כתוצאה מהשתלטות דאע"ש על העיר רמאדי בעיראק – מרחק עשרות קילומטרים מהבירה בגדד

אימת דאע"ש: ארגון המדינה האיסלאמית ממשיך להדק את אחיזתו בעירק, לאחר שהלילה הצליחו לוחמיו להשיג שליטה על העיר רמאדי הנחשבת לאחד המעוזים העירקים המרכזיים שהצליח הארגון לכבוש במהלך הלחימה.

בארה"ב מסרבים לאשר את הדיווח,אולם גורמי ממשל בעיר אנבאר מעדכנים כי הכוחות העירקים נסוגו מהאזור.


(באדיבות רשת)

בתום ימים ארוכים של לחימה סמוך לרמאדי הצליחו כוחות דאע"ש להסיג את הצבא העירקי מהאזור ולהשיג שליטה מלאה על העיר. על פי הדיווחים, הכוחות העירקים נטשו את עמדותיהם ונמלטו מהעמדות שאיישו אל העיר מוסול השכנה. אנשי ביטחון עירקיים שנלכדו הוצאו להורג ברחובות העיר, שם על פי הדיווחים שרועות לפחות 500 גופות של אזרחים ושל חיילים עירקיים שנרצחו בשתי היממות האחרונות באזור. דובר הממשל במחוז מנבאר מדווח כי 8,000 בני אדם אחרים נמלטו מגבולות העיר.

על פי הודעת ארגון דאע"ש הצליחו כוחותיו לכבוש את בסיסה הצבאי של הבריגדה העירקית השמינית, תוך השתלטות על משוריינים וסוללות טילים שנטשו יחידות הצבא מאחורי. בסרטון שהפיצו לאחר ההישג, תיעדו לוחמי דאע"ש את התקדמותם תוך הגדרת יעדם הבא: העיר בגדד.

כאמור, בארה"ב מסרבים לאשר את הדיווחים, וטוענים כי המצב בשטח נזיל ומתוח מכדי שיהיה ניתן לצאת בהצהרה סופית בנושא מאזן הכוחות והשליטה באזור. במקביל, אישר גורם בכיר בממשל באנבר כי העיר רמאדי אכן נפלה לידי דאע"ש וכי הוא נתונה בשליטתם המלאה של כוחות הארגון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.