מעולם הדוגמנות לחסידות בעלזא (וידאו)

סיפורו המפעים של קצין מצטיין בסיירת דובדבן ר' אביחי כהן שכיכב בהיכלי האופנה העולמית כדוגמן צמרת וחזר בתשובה

המכללה לאומנויות תורת החיים מפיקה בימים אלו סרט "הקרב על החיים", בהפקת בית ספר לקולנוע יהודי תורת החיים על חייו של אביחי כהן וחזרתו בתשובה.

אביחי כהן מבית שמש,43, חסיד בעלזא נראה למראית עין כמו כל חסיד אחר . במבט יותר מעמיק רואים עליו שהוא מזן אחר.

כתבת 'המכללה לאומנויות'- רביטל בללי- צימרינג, ראיינה את את הדוגמן לשעבר בוגר הסיירת שחזר בתשובה.

האם כל חייך היית חסיד בעלזא?  נשאל ר' אביחי: נולדתי וגדלתי במושב בעמק חפר .בגיל 14 התחלתי לפרוק מעל עצמי עול תורה ומצוות. התחלתי לחלל שבתות בסתר, הורדתי את הכיפה מחוץ לכפר. בגיל 16 כבר רוב הזמן ביליתי ושהיתי עם חברים לא שומרי תורה ומצוות. בערבי שבת הייתי מגיע להורי ומחנה את הרכב מחוץ לשער הכפר ולאחר סעודת השבת הייתי ממשיך עם חברים "לבילויי" העיר הגדולה. ערב שבת אחד, אחד השכנים חסם לי את האוטו כדי שלא אוכל לנסוע ו"תפס" אותי לשיחה. הוא הטיף לי מוסר על מעשי" "לא נשארתי  "חייב" לאותו אדם ושאלתי אותו אם התורה אמת וההלכה היא אמת אז איך אתה לא מקיים אותה לכל פרטיה ודקדוקיה ואשתך הולכת ללא כיסוי ראש? השכן נותר פעור פה ואני המשכתי לדרכי.

צפו בסרטון
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=75aPiBLR7Sg]
על התקופה בצה"ל הוא מספר: "היינו מחופשים במראה המקומיים, כלי הנשק חבויים עמוק מתחת לבגדים ,היינו עסוקים ימים ולילות בעבודה מצמררת של תפיסת חשודים במעשי פיגועים ורצח אזרחים ישראלים. השירות הצבאי היה בבחינת "מחדש בטובו בכל יום מעשה בראשית"  כל יום פעילות מבצעית חדשה, יום רודף יום בתוך להט השירות הצבאי. הערבים הפלסטינים מעיזים יותר ויותר כנגדנו והיחידה עושה ימים כלילות לתפוס את המרצחים לפני ביצוע זממם. זוהי עבודה מלאת פחדים וחששות הדורשת נטרול רגשות, התגברות על היצר לברוח ולהתחבא, שרתתי עם תחושת שליחות עם מטרה עליונה של הצלת חיי אדם. "חייתי אכלתי ושתיתי טרור".

 

זמן קצר לפני סיום השירות הצבאי אביחי משתחרר מהצבא ומקבל הצעה לדגמן. "בשבילי זה להיות הדבר הכי רחוק כמעט ממה שעשיתי בצבא ואולי הכי קרוב כי גם כאן אני מחויב להתחפש- לדמות שלא קשורה לאופי האמתי שלי. אני מצליח מאוד במקצוע הדוגמנות. הצעה רודפת הצעה ומכאן לשם אני מתחיל לעבוד בבירות האופנה העולמיות – פאריז, מילאנו .

 

 

ואז הנשמה שלו מתחילה לזעוק.ר' אביחי: "אני מרגיש שיש לי הכל אבל משהו חסר לי…היו לי מנות ענקיות של כיף של עולם החומר כבר לא היה לי לאן לשאוף שום דבר כבר לא דבר אלי…הניגוד הזה מתחיל לעורר אצלי שאלות , יש לי הכל אז מה חסר לי…"

ר' אביחי ממשיך לספר  אני מתחיל לחפש את האמת , את משמעות החיים , את החוכמה האינסופית של האמת לאמיתה. כאדם יסודי אני  מתחיל לחקור לעומק וכמובן שלא מעלה על דעתי שהאוצר נמצא אצלי במרתף הבית , אז אני הולך לחפש מתחת לגשר , הכי רחוק שאפשר והכי זמין – אני מתחיל ללמוד את דתות המזרח וכאדם יסודי וחקרן אני הולך עד הסוף שיחות עם כמרים, עם שיחיים סופיים ,עם מורים רוחניים הודיים, אבל עדיין הנשמה לא מרפה, כי זה לא המזון האמתי שלו היא זקוקה , נשמה יהודית מחפשת להתגלות."

לאחר שחזר בתשובה אביחי חוזר לארץ נוחת בבן גוריון ועולה לירושלים, שם הוא  לומד בישיבת "תורה ואמונה " השייכת לחסידות בעלזא שם הוא לומד עד היום .

הוא מתארס לבת שירות שגם היא עברה תהליך של התקרבות והתחזקות בתורה ומצוות. וכיום הוא אבא מסור ל 9 ילדים יהודים חסידיים ונשוי כבר 18שנה לאישה שאותה הכיר כבר בימי בחרותו במושב ילדותו שבעמק חפר. כיום ר' אביחי ואשתו מלמדים ועוסקים  בטיפולים אישיים ,בסדנאות על זוגיות,  הקב"המעביר אדם הרבה תחנות בחיים כדי לברר בתוך התהליך את הטוב מהרע. ברור לי שבכל מקום שעברתי הקב"ה היה איתי שם ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה וכל מקום היה שיעור והכנה לעבודת השם היום"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.