"מעולם לא ביקשתי להאזין לרמטכ"ל ולראש המוסד"

לאחר חשיפת עובדה על כך שראש הממשלה ביקש מראש השב"כ יוסי כהן להאזין לשיחות עם ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו והרמטכ"ל לשעבר בני גנץ. ראש הממשלה הודף את הטענות

לאחר חשיפת עובדה על כך שראש הממשלה ביקש מראש השב"כ יוסי כהן להאזין לשיחות עם ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו והרמטכ"ל לשעבר בני גנץ. ראש הממשלה הודף את הטענות. בחשבון הטוויטר שלו צייץ הבוקר כי "אין גבול לשקרים".

"מעולם לא ביקשתי להאזין לרמטכ"ל ולראש המוסד", הגיב נתניהו. "זהו שקר מוחלט. אין גבול לשקרים!", הוסיף בטוויטר. גם ראש השב"כ לשעבר, יורם כהן, התייחס על הפרסום ב"עובדה" כי ביקש לצותת לראש המוסד ולרמטכ"ל וטען כי: ״ראש הממשלה נתניהו לא ביקש ממני להאזין לראש המוסד לשעבר, תמיר פרדו, ולרמטכ"ל לשעבר בני גנץ. הופתעתי מהפרסום. אלה דברי הבל".

.ראש הממשלה הגיב לתכנית: "הטענה שראש הממשלה ביקש מראש השב"כ לבצע האזנות לרמטכ"ל ולראש המוסד מופרכת לחלוטין. זהו עיוות מוחלט של מאמצים מערכתיים שנעשים מעת לעת כדי לשמור על ביטחון מידע בנושאים רגישים בעלי חשיבות עליונה לביטחון ישראל. ההחלטה באילו אמצעים להשתמש ומול אילו גורמים, נתונה בידי הגורמים המוסמכים". סמוך לחצות בלשכת נתניהו שינו את התגובה ומסרו: "הטענה שראש הממשלה ביקש מראש השב"כ לבצע האזנות לרמטכ"ל ולראש המוסד מופרכת לחלוטין".

מגישת עובדה, אילנה דיין התייחסה לתחקיר ולתגובות. "אני לא היריב של ראש הממשלה, והוא לא היריב שלי", אמרה בריאיון לשרון כידון ושי גולדן ברדיו תל אביב. "בתגובה שנמסרה לפני השידור אמר נתניהו כי האמצעים לגבי דליפת מידע נקבעים על ידי הגורמים הרלוונטיים. מה שאנחנו יודעים הוא שהייתה חשיבות גדולה של נתניהו למנוע דליפת מידע ביטחוני רגיש ולכן ביקש הפעלת אמצעים מיוחדים, בין היתר על פרדו וגנץ". עוד היא הוסיפה כי "יכולות הפיקוח האלה כוללות גם האזנה, ומבחינת כהן היה לו ברור שזו הפעלה קיצונית של יכולות השב"כ ולכן הוא סירב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.