כך סיקרה התקשורת את האלימות נגד החרדים

בעדה החרדית מזועזעים מהאלימות החריגה שהופעלה כלפי משתתפי ההפגנה אתמול שמחו כנגד מעצרו של נכד האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק. בתקשורת הכללית סיקור ענק לאירועי האלימות וביקורת חריפה כלפי המשטרה

בעדה החרדית עדיין מזועזעים מהאלימות החריגה שהופעלה כלפי משתתפי ההפגנה אתמול שמחו כנגד מעצרו של נכד האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק. "מעולם לא ראיתי אכזריות כזאת של שוטרים", העיד מוישי גרין, תושב שכונת מאה שערים לאתר וינט.

במהלך ההפגנות נפצע בינוני נער בן 16 בראשו. הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם בעיר עם חבלת ראש ודימום פנימי. נער בן 17 נפצע קל.

האלימות הקשה זכתה באופן חריג לסיקור בכל העיתונות הכללית, ידיעות אחרונות וישראל היום הקדישו את הכותרות הראשיות לאלימות השוטרים. בישראל היום כתב חיים שיין טור ביקורת כלפי המשטרה. בידיעות הביאו תיאורים  נרחבים ממעשי האלימות: "בתיעודים המזעזעים נראו השוטרים: דוחפים מפגינים בחוזקה, בועטים בהם, מושכים אותם, חונקים אותם דורכים עליהם וגוררים אותם על הכביש. כתוצאה מכך: 2 מפגינים בני 17 פונו ל'הדסה' עם חבלת ראש ודימום".

גם ביומונים החרדים סיקרו בהרחבה את האלימות, למעט 'יתד נאמן' שבשל סיבות פוליטיות העניק סיקור שולי.

מנגד, בכירי משטרה לשעבר מגבים את התנהלות המשטרה. נצ"מ בדימוס אבי דוידוביץ אמר בראיון ב'קול ברמה' כי  הסרטון שהופץ – ערוך, לא מראים 5 שניות לאחור מה המפגין קרא לעבר השוטר, ההפגנה לוותה באלימות גם מצד המפגינים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.