מעורר דאגה לקראת פורים : כל נהג שני מודה – שתיתי אלכוהול ונהגתי

כל נהג שני (47%) מודה ששתה אלכוהול ונהג לפחות פעם אחת בשנה האחרונה

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "חייבים להגביר את האכיפה, לא רק בפורים ובחגיגות אלא בכל ימי השנה וחייבים להתחיל לעשות זאת עכשיו, לפני התאונה הבאה. מי ששותה אלכוהול חייב להבין שהוא ייעצר וייענש באופן חמור – ההרתעה חייבת להיות משמעותית כדי שנהגים שיכורים לא יסכנו את חיי כולנו"

חג פורים בפתח וחוגגים רבים מתכוונים לצאת לבלות ולשתות אלכוהול כציווי עד-לא-ידע. במקרים מסוימים המבלים דואגים למצוא פתרון לנסיעות עם נהג שלא שתה או בתחבורה ציבורית, אך מתברר שלא מעטים גם מוכנים לקחת את הסיכון ולנהוג תחת השפעת אלכוהול.

מסקר חדש של עמותת אור ירוק שבוצע באמצעות מכון הסקרים "מאגר מוחות" עולה, כי כל נהג שני (47%) מודה ששתה אלכוהול ונהג לפחות פעם אחת בשנה האחרונה, נתון שממשיך את המגמה של הסקר שנעשה בשנה הקודמת. הסקר נועד לאמוד את היקף התופעה בה נהגים שותים אלכוהול ונוהגים.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הסקר הזה מוכיח עד כמה נמוכה המודעות של הנהגים לסכנות שבנהיגה תחת השפעה של אלכוהול, עד כמה הנהגים אינם חוששים להיתפס כשהם נוהגים שתויים, עד כמה חסרה הסברה לנהגים ועד כמה חסרות ניידות משטרה בכבישים. חייבים להגביר את האכיפה, לא רק בפורים ובחגיגות אלא בכל ימי השנה וחייבים להתחיל לעשות זאת עכשיו, לפני התאונה הבאה. מי ששותה אלכוהול חייב להבין שהוא ייעצר וייענש באופן חמור – ההרתעה חייבת להיות משמעותית כדי שנהגים שיכורים לא יסכנו את חיי כולנו ולכן חייבים להוסיף 200 ניידות תנועה ומאות שוטרים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.