מעטפות עם כספים במזומן נמצאו במשרדי עמותה מוכרת בירושלים

 

עמותה מוכרת וידועה בירושלים היתה אחד היעדים של מס הכנסה. בבדיקה במשרדי העמותה נמצאו מעטפות עם כספים במזומן, שלטענת מנהלי העמותה התקבלו כתרומה עבור ספרי לימוד ושכר לימוד, אך לא נרשמו מפאת קוצר זמן.

בשבוע האחרון בדקו משרדי מס הכנסה בירושלים כ-200 עסקים. משרד מס הכנסה ירושלים 1 ערך ביקורות ביום חמישי בשעות הערב והלילה והתמקד במסעדות ובבתי קפה באזורי הבילוי, ומשרד מס הכנסה ירושלים 3, שערך ביקורות בשעות הבוקר התמקד באזורי המסחר והשווקים. תוצאות המבצע העלו כי חובת רישום ההכנסות יורדת ככל שיורד היום. בשעות הבוקר אי רישום ההכנסות עמד על 12% ובשעות הערב נתון זה הכפיל עצמו ל- 24%.

בשעת בין ערביים בשוק מחנה יהודה, מבקרי מס הכנסה ראו באחד הפאבים השוקקים כי הרישום בקופת הפאב הוא סלקטיבי ולא כל כספי המכירות נרשמים כנדרש לפי החוק. בעל הפאב תירץ את מעשיו בלחץ של לקוחות. הרישום הסלקטיבי היה בולט במיוחד במסעדה בשכונת גבעת שאול, בה "שכחו" כליל לרשום את הכספים שהתקבלו בתמורה לשירותי הקייטרינג. מנהל המסעדה מצדו גלגל את האחריות לפתחו של הבעלים. בעל בית קפה במרכז העיר שלא רשם כלל את ההכנסות הופתע שספריו נבדקים סמוך לשעת חצות וטען שהקופה מקולקלת.

אם בארזים נפלה שלהבת … בביקורת במשרד להנהלת חשבונות נמצאו צ'קים מלקוחות בסך 4,500 ₪ שלא נרשמו בספרי העסק. מנהל החשבונות אמר כי התכוון לרשום אך לא הספיק; ובעל עסק למכירת פירות וירקות שנתפס באי רישום הכנסות אמר "אני רושם קבלה רק למי שמבקש".

מבצעי הביקורת בירושלים נערכו כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.