מעילוי בישיבה למהמר כפייתי(וידאו)

בלי שקל בכיס ועם רשימת חובות אדירה לקח אותנו יוסי לתחנות ההימורים החוקיות של מפעל הפיס. בתחנה הזו נותנים לו, בניגוד לחוק, להמר בהקפה – כלומר גם כשאין לו כסף. "לתחנה הזאת הייתי חייב קרוב ל-20 אלף שקל", הוא סיפר לחדשות 2 {מכת מהמרים}

בלי שקל בכיס ועם רשימת חובות אדירה לקח אותנו יוסי לתחנות ההימורים החוקיות של מפעל הפיס. בתחנה הזו נותנים לו, בניגוד לחוק, להמר בהקפה – כלומר גם כשאין לו כסף. "לתחנה הזאת הייתי חייב קרוב ל-20 אלף שקל", הוא סיפר לחדשות 2

"המנהל פה היה אדם טוב, הגעתי איתם לתשלומים של 3,000 שקל בחודש, ובינתיים אני עומד בזה. רוב התחנות אומרות 'תביא את הכסף מראש', אבל יש אנשים שנותנים קרדיט, הלוואה, והקרדיטים האלו פשוט הרסו לי את החיים".

פגשנו גם את שמעון, מכור שחי בעולמות מקבילים. הוא היה עילוי בישיבה ומנהל קריירה מקצועית מצליחה – לפחות כלפי חוץ – אבל לנו הוא סיפר על החיים האחרים. "כספים שלוויתי, גם בשוק האפור, גם בבנקים, משפחה, חברים. הייתי מדבר עם אנשים על כל מיני השקעות שכביכול אני עושה ואני צריך כסף להשקיע – בלבולי מוח רק כדי להוציא מהבן אדם כסף", הוא סיפר.

בסופו של דבר, לאחר שרעייתו הציבה לו אולטימטום, פנה שמעון למרכז גמילה רטורנו בבית שמש. חברו לקבוצת התמיכה, ד', סיפר על הרגע שבו החליט לעבור גמילה. "יום אחד לקחתי את תעודת הזהות של אחי, פתחתי אותה, שמתי תמונה שלי, והלכתי עם זה לבנק, משכתי לו את כל הכסף", סיפר ד'. "הוא מגלה שאין לו כסף, ואני, בפנים שלו, באי-שפיות שלי, אומר לו 'בטוח זו טעות של הבנק', ואני יודע שזה אני".

(באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.