"מעל מ-800 אנשי דאע"ש נהרגו"

מעל 800 לוחמי דאע"ש נהרגו מאז תחילת הקרבות על העיר מוסול בעירק לפני 10 ימים.

מעל 800 לוחמי דאע"ש נהרגו מאז תחילת הקרבות על העיר מוסול בעירק לפני 10 ימים.

הגנרל האמריקני ג'וזף ווטל אמר את הדברים בריאיון לסוכנות הידיעות הצרפתית.  לדבריו, לוחמי הפשמרגה הכורדים וצבא עירק מתקדמים במהירות לעבר העיר, השנייה בגודלה במדינה.

, לדבריו, כשכוחות צבא עירק ימשיכו להתקדם וייכנסו לעיר עצמה. על פי הערכות בצבא האמריקני, במוסול ובאזורים שמסביבה ישנם 5,500-7,500 לוחמי דאע"ש. ווטל הזהיר, עם זאת, כי היות שכוחות הארגון החלו להתפזר במרחב, לא ניתן להעריך בוודאות את מספרם.

ווטל אף הסביר כי הארגון ספג מפלות שהגבילו את יכולתו לנוע במספרים גדולים. עם זאת, הלוחמים יכולים עדיין לנוע בקבוצות קטנות יותר.

ברשת אל ג'זירה פורסם היום כי האו"ם מדווח על יותר מעשרת אלפים בני אדם שנטשו את בתיהם ונמלטו מאז החלה המתקפה לשחרור מוסול. ארגוני סיוע אומרים כי המספר הזה צפוי לגדול משמעותית ככל שהכוחות הכורדיים והעירקיים ייכנסו לשטח העיר עצמה.

"ככל שהלחימה מתקרבת לאזורים מאוכלסים יותר, אנחנו מתחילים לראות יותר ויותר משפחות שנמלטות מאזורי הקרבות", דיווח כתב אל ג'זירה מעירק.

הוא הוסיף כי יותר מ-1,000 תושבים פונו על ידי יחידות מובחרות של צבא עירק מהכפרים שלהם למחנות פליטים: "אלה זמנים מפחידים לתושבים שנלכדים בקו האש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.