מעל 17 מיליון דולר גויסו להקמת בנק הדם התת קרקעי הראשון בעולם

בנק הדם המתוכנן, יהיה הראשון מסוגו בעולם

ביום שני האחרון (30.10), התקיים אירוע גאלה מיוחד שאורגן ע"י אגודת ידיד מד"א בלוס אנג'לס בראשות הגב' דינס לידס, יו"ר אגודת ידידי מד"א בחוף המערבי ובו השתתפו למעלה מ- 1,000 איש במטרה לגייס תרומות למען הקמת מבנה לבנק הדם הלאומי החדש של מד"א.

בערב המיוחד השתתפו גם בני הזוג ד"ר מרים ושלדון אדלסון, אשר תרמו תרומה יוצאת דופן של 12 מיליון דולר לטובת הקמת בנק הדם שיאפשר למד"א להציל אין ספור חיים. מדובר בתרומה חשובה ביותר, בהתחשב בעובדה שמד"א אינו ממומן על ידי הממשלה ונתמך על ידי תרומות.

בנק הדם המתוכנן, יהיה הראשון מסוגו בעולם. המבנה התת קרקעי יאפשר את הגדלת הפעילות של שירותי הדם של מד"א, תוך מענה מקיף למערכת הרפואה והבריאות בישראל בהתאם לנתונים הדמוגרפיים המשתנים, כמו, הגידול הטבעי של האוכלוסייה בארץ. מדובר בפריצת דרך טכנולוגית, כאשר בבנק החדש ישולבו טכנולוגיות חדשות במטרה להגביר את שמירת איכות מנות הדם ואבטחתן.

מנכ״ל מד״א, אלי בין: "אני רוצה להודות למארגני הערב, דינה לידס ,יו"ר האזור המערבי של אגודת ידידי מד"א בארה"ב ולבעלה פרד, אשר בזכותם הצלחנו לגייס מעל 17 מיליון דולר. תודה מיוחדת מעומק הלב לד"ר מרים ולמר שלדון אדלסון אשר תרמו תרומה נדיבה ביותר של 12 מיליון דולר שמצטרפים ל- 5 מיליון דולר נוספים שכבר תרמו בעבר אשר יסייעו להקים את בנק הדם הלאומי של ישראל וישמשו להצלת חיים."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.