מעל 500 זכייני הפיס והטוטו התאגדו תחת קורת גג אחת, "ניאבק במשרד האוצר"

העמותה :" מי שמרוויח מההימורים זו בעיקר קופת האוצר"

לראשונה בישראל 500 זכייני הפיס והטוטו התאגדו השבוע כעמותה במטרה להיאבק במה שהם קוראים: "הטעיית האוצר את הציבור במאבקו כנגד ההימורים החוקיים ". לטענתם המדינה אינה מצמצמת ההימורים אלא רק מגדילה הכנסותיה מהם על חשבון 6000 המשפחות המתפרנסות מחנויות הפיס והטוטו ותוך פגיעה בהם. הזכיינים מזהירים כי צעדי הרפורמה לא תגביל את ההימורים ,אלא תשיג פעולה הפוכה של הגברת ההימורים.

העמותה הוקמה בעקבות קיצוצים נוספים שצפויים לחול בקרוב כחלק מרפורמה של משרד האוצר לצמצום עמלות ההימורים עד 30% בהשוואה להיום שעתידה לפגוע קשות בזכיינים.
חיים טל זכיין של חנות בקריות וממייסדי העמותה: "התדמית הרווחת בציבור היא שזכייני הפיס והטוטו מתעשרים על חשבון הציבור שגויה. מי שמרוויח מההימורים זו בעיקר קופת האוצר. התחדדה ההבנה בקרב הזכיינים שאנחנו חייבים להיות "שחקן ראשי" ולא משני באשר לגורלנו. " במקום שמפעל הפיס והטוטו הרימו ידיים מול האוצר אנו הזכיינים נרים את ידינו ונשמיע את קולנו" . אנו אנשים פשוטים שעובדים קשה בשביל להביא פרנסה הביתה ואנו ניאבק בכל כוחנו בכל גזירה שתופנה כנגדנו. בקרוב נצא למאבק משפטי בכל העוצמה כשכל הזכיינים מאוחדים מאחורי העמותה ובמאבקה הצודק למענם ובמידה ויהיה צורך גם נצא להפגין מול הכנסת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.