מעמד כפול בביתר עילית

מעמד כפול בביתר עילית: הנחת אבן הפינה למבני הציבור הגבעה ג', יחד עם מעמד הסיום למבצע חסיד כהלכה; גדולי האדמורים אישור את השתתפותם

לכבודה של תורה – בעיר התורה: תכונה רבה בביתר עילית לקראת המעמד ההיסטורי הגדול בעיר – הנחת אבן הפינה למבני הציבור בקריית 'אילת השחר' בגבעה ג' החדשה, ההולכת ונבנית בימים אלו. המעמד ייערך בחדא מחתא, בבחינת מוסיף והולך, יחד עם אירוע הסיום של מבצע החיבורים התורניים הכביר 'חסיד כהלכה'.
האירוע הגדול, ייערך ביום שני, ג' ניסן, במעמד מרנן ורבנן, רבני העיר, וגדולי וצדיקי הדור שליט"א, מכובדים ואישי ציבור, משתתפי תחרות החיבורים ובני משפחותיהם, כאשר גדולי וצדיקי הדור יפארו את המעמד.

כזכור, בחודש אב אשתקד הונחה אבן הפינה לדירות המגורים בגבעה ג' החדשה בביתר עילית, אירוע שנעשה בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו. וכעת ייערך מעמד הנחת אבן הפינה למוסדות התורה, החינוך והטהרה בגבעה החדשה, ע"י גדולי וצדיקי הדור שליט"א. בעירייה מזדרזים להכין את מבני הציבור לקראת התושבים, ע"מ שאלו יקבלו את השירותים הללו מיד עם כניסתם להתגורר בשכונה החדשה, בתוך כחצי שנה אי"ה.

כבר בשלב הראשוני הצליחה העירייה להשיג תקציבים, לתכנן ולאשר מספר מוסדות חינוך וטהרה בגבעה ג', כאשר הנחת אבן הפינה עבורם תהיה באירוע זה, על ידי מרנן ורבנן שליט"א.

בד בבד, ישולב אירוע זה עם מעמד הסיום של פרויקט "חסיד כהלכה", הנערך זו השנה השנייה בביתר עילית. מדובר בפרויקט היצירה התורנית-חסידית הגדולה ביותר שנערך בארץ בשנים האחרונות, שהופק ע"י עיריית ביתר עילית, תחת השם 'חסיד כהלכה'. במסגרתו נערכה תחרות נושאת פרסים למחברי חיבורים תורניים הלכתיים בכל מקצועות התורה כמו גם ברוח החסידות, לזכרו של מרן בעל 'שבט הלוי' זצוק"ל.

הפרויקט, הזמין את כלל בחורי ואברכי העיר להשתתף ולשלוח חבורות ומאמרים מפרי עמלם בכל מקצועות התורה בנושא 'חסידות בהלכה' בבירור מקחם של רבותינו ראשי החסידות זיע"א.

במבצע משתתפים מאות אברכים ובחורים, שהגישו את חידושי תורתם. אלו נבדקים בימים אלו תחת עיניהם הבוחנות של רבני ועדת הבדיקה שעוברים על כל מאות חידושי תורה והחבורות ששלחו אברכים ובחורים בכל מקצועות התורה.

במסגרת המבצע, המיועד לעודד את היצירה התורנית לתושבי ביתר עילית, יחולקו עשרות פרסים יקרי ערך – פרסים כספיים גדולים לצד פרסים ייחודיים כמו כרטיסי טיסה לציון גדולי התורה והחסידות.

באירוע עצמו צפויים להשתתף אלפים, עבורם מודפסים אלפי כרטיסים המחולקים לפי מקומות מוגדרים במתחם. ע"פ החלטת הועדה המארגנת, הוקצה מתחם מיוחד עבור הת"ח ששלחו חבורות במסגרת המבצע. הכניסה למתחם תיעשה באמצעות כרטיסי כבוד מיוחדים שהופקו עבורם. כל כותבי החבורות וחידושי התורה יזכו לשי מיוחד.
האירוע המושקע מופק ע"י ה"ה מרדכי רבינוביץ מחברת טיפ הפקות, ובין היתר יופיעו במעמד נעים הזמירות ר' יענקי דסקל מקהלת מלכות ותזמורת בניצוחו של ר' שייע ברים.
יוזם המבצע רה"ע מאיר רובינשטיין: "גדול יהיה המעמד הכפול לכבודה של תורה, הנחת אבן הפינה למוסדות התורה, החינוך והטהרה בגבעה ג' החדשה, יחד עם מבצע "חסיד כהלכה", לזכרו של מרן פוסק הדור בעל השבט הלוי זצוק"ל. הפרויקט הזה הינו המשך לשורת מפעלים תורניים כבירים שנעשו בשנה האחרונה ע"י העירייה, לכלל החוגים והקהילות בעיר – כמו מעמד 'קרן ישראל' לציבור הליטאי ו'ועתה כתבו לכם' לציבור הספרדי, מתוך ראייה כי תפקיד העירייה לדאוג בנוסף לצרכים הגשמיים של תושבי העיר, גם לצרכים הרוחניים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.