מעמד רב רושם בת"ת 'דובר שלום' ביישוב החרדי מיצד

במעמד קריאת שם הת"ת 'דובר שלום' לזכרו של הילד דב טבק ז"ל השתתפו הנגידים הנדיבים וראשי היישוב

באירוע רב רושם שהתקיים בתלמוד התורה שביישוב החרדי מיצד, הוכרז שמו של הת"ת 'דובר שלום' לזכרו של הילד דב בן הגאון רבי שלמה טבק.
תלמוד התורה 'דובר שלום' עומד תחת נשיאותו של מרן הגראי"ל שטיינמן.
בעבר נהגו ילדי היישוב החרדי מיצד להיטלטל מידי יום למוסדות החינוך בערים ביתר עילית וירושלים. בשל הגידול המבורך במספר האברכים ביישוב הוחלט להקים תלמוד התורה המרכזי ביישוב, אשר מעניק לילדים את החינוך בדרך המסורה מדור דור, באמצעות מחנכים יראי ה'.
בימים האחרונים התקיים כאמור אירוע רב רושם בהשתתפות הנגידים אשר נדבה ליבם הרב אלימלך גבריאל טבק, דודו של הילד דב ז"ל, ועמו הנגידים הרב יוסף ברגמן והרב יוסף מרדכי מנדלסון.
במעמד נכחו אף סבו של הילד דב ז"ל, הגאון ר' זבולון שורצמן שליט"א וכן הגאון ר' אליהו זילברמן שליט"א וראשי הישוב מיצד
המשתתפים שוחחו עם הילדים בלימוד והתרשמו מקרוב ברמת בקיאותם של תלמידי הת"ת בחומר הנלמד, ושיבחו את מנהלי הת"ת ומהמלמדים על מסירותם הרבה.
במעמד קריאת השם שהתקיים נשאו דברים מנהלי הת"ת וכן הנגיד הרב אלימלך טבק. הרב טבק ציין בדבריו את התרשמותו החיובית מהת"ת ואמר "שמחתי מאד לגלות תלמוד תורה מצויין שכזה ביישוב מתפתח אשר בו גדלים תינוקות של בית רבן לצד מרחבים יפים".
מנהלי הת"ת העניקו לנגידים הנדיבים תעודות הוקרה על אשר נדבה ליבם לתרום להקמת הת"ת ולאפשר את לימוד התורה מתוך הרחבת הדעת.
ביישוב מיצד נבנים בימים אלו עשרות יח"ד דיור בידי חברת אריאל יזמות אשר מתעתדת להמשיך ולפתח את הבניה ביישוב במאות דירות נוספות בשנים הקרובות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.