מעצבת האופנה צופית אור בהצצה לארון

צופית אור, מעצבת אופנה מצליחה, עושה סדר בארון לפחות פעמיים בשנה, בעד לפחות שתי שמלות שחורות בארון – ומרוצה מאד מהעבודה שלה

קצת עלייך?

"צופית אור, בת 37, נשואה+2. מעצבת אופנה".

הצבע האהוב עליך בארון? ולמה דווקא?

"קצת קשה לבחור צבע אחד אהוב, כי יש לא מעט. אבל אם אני חייבת לבחור באחד, אז זה יהיה צבע  ירוק בגוון אמרלד. הוא אצילי, הוא קלאסי והוא משדר אלגנטיות בלתי מתפשרת".

הארון שלך מסודר?

"הארון שלי בדרך כלל מסודר, עד שמגיע שלב שהוא פחות בקטע. זה  קורה לי לפני אירועים או סתם ביום שקשה לי להחליט מה ללבוש, אבל אל דאגה – מיד אחרי, אני מקפידה שוב להחזיר את הכל למקום. ובינינו, זה גם חלק מההנאה שלי, להוציא ולמדוד מספר פריטים ולהחליט רק אחרי שחצי ארון בחוץ מה בא לי ללבוש. ככה זה כשיש לי את כל הפריטים מהקולקציות מכל הצבעים ובכל ההדפסים! פריבילגיה של מקצוע".

מה יש לך הכי הרבה בארון?

"קולבים! יש לי מעץ, מפלסטיק או סתם ממתכת פשוטה. אני אוהבת שכל בגד מקבל את הכבוד הראוי לו עם קולב משל עצמו. ככה יותר קל ונוח לראות את הפריטים החשובים באמת".

הבגד הכי יקר שקנית? והאם הוא שימושי?

"חולצה, שברגע של חולשה שילמתי עליה לא מעט. נלבשה פעם אחת, אולי פעם אחת יותר מידי, ומאז נאלצתי להעביר אותה הלאה, שם היא הוכיחה עצמה כשימושית יותר".

הארון מסודר לפי עונות?    

"ארון התלייה שלי לא מסודר לפי עונות. הוא מכיל בתוכו את כל הפריטים מכל העונות. לעומת זאת, בארון שבו אני מקפלת את פרטי הבייסיק שלי, אני מסדרת לפי העונה".

באיזו תדירות את מפנה מקום בארון הבגדים שלך?

"באופן יזום, לפחות פעמיים בשנה אני עושה סדר ומיון. עוברת בגד בגד, ומה שלא שימש אותי עונה או שתיים כנראה לא ישמש אותי גם בשלישית. מעבר לזה, בשאר הזמן, כשאני נתקלת בפריט שכבר לא שימושי בעבורי אני תמיד שמחה להוציא אותו מהארון, להעביר אותו הלאה ולפנות מקום לאחרים".

מה הכי שימושי אצלך בארון?

"מה שבסוף נשאר אצלי בארון יהיה שימושי. אני לא אוהבת לאגור סתם".

גילטי פלז'ר שלך, נעליים או תיקים?

"נעליים כמובן, ואם אפשר כאלה שמגיעות בתוך תיקים".

הפריט הכי חשוב בארון שלך?

"יש לי חולשה להדפסים וטקסטורות, אז מבחינתי כל פריט שהבד מדבר בו בעד עצמו. זה יכול להיות צעיף משי, שמלה או חצאית וחולצה".

שמלה שחורה בארון?

"חובה ורצוי לפחות שתיים, אחת שתהיה בגזרה פשוטה ונוחה, שתמיד סוגרת פינות מתי שצריך, ואחת קצת יותר מתוחכמת ואלגנטית".

מה יש לך לומר על העבודה המעניינת שלך?

"בנקודה הזאת אני מבינה שאני נמצאת במקום שאני רוצה וצריכה להיות בו, מקום שאני אוהבת את מה שאני עושה וכך גם הלקוחות. תחושת סיפוק ואושר".

איך את משלבת את העבודה התובענית עם האמהות?

"זה החלק המאתגר בלהיות עצמאית. זאת בחירה לא קלה, ויש לה גם מחיר וסדרי עדיפויות, אבל לא על חשבון ההורות. למדתי שעם תכנון נכון של היום ובכלל של העסק, זה בהחלט אפשרי. גם אם מידי פעם אני נאלצת לעשות ויתורים – אך לא פשרות – זה יהיה בעסק ולא על חשבון הבית".

ממה את מקבלת השראה בעיצוב?   

"בדרך כלל מהחומר שאיתו אני עובדת, מרקמים שונים של בדים, הדפסים וצבעים שונים – הם אלו שבסופו של דבר יכתיבו לי את הלך הרוח של הקולקציה. תהליך עבודה מתחיל במחקר, ומשם ממשיך לפיתוח רעיון שאותו אני בוחרת להיות קו מוביל ומנחה לפריטים שאותם אעצב, וכמובן אני מקבלת המון השראה מאתרי אופנה, מגזינים ואייקוני אופנה מובילים".

את מי היית שמחה להלביש?

"אולי קצת מתבקש לענות על השאלה הזאת ולנקוב בשם של דמות מוכרת ומפורסמת, ויש לא מעט כאלה שהייתי שמחה להלביש, ומי יודע – אולי יום אחד זה גם יקרה. אבל יותר מהכל לראות את הלקוחות שמגיעות אליי ואוהבות את מה שהן רואות ואיך שהבגד מונח עליהן. זה הישג עצום מבחינתי ושם אני נמצאת".

נעליים, שטוחות או עקבים?

"שטוח ונוח במשך היום, ובערב – כמובן שעקבים".

מהי אופנה בשבילך?

אופנה זו אהבה! הכי קלישאתי והכי נכון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.