מעצר החב"דניקית: הפלג חוסם את כביש גהה

המשטרה מדווחת על עומס תנועה בכביש 4 לדרום ממחלף מורשה למחלף גבעת שמואל, בעקבות הפגנה על גיוס בנות.

המשטרה מדווחת על עומס תנועה בכביש 4 לדרום ממחלף מורשה למחלף גבעת שמואל, בעקבות הפגנה על גיוס בנות.

שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום ומכווינים את התנועה.

.אתמול,  מאות חרדים חסמו את כיכר השבת והכניסה למודיעין עילית לתנועת כלי רכב, בשל מעצרה של בחורה חבדניקית עריקה שעצורה כבר מזה שבוע ימים .

 

המשטרה מסרה כי בשעה זו מתקיימת מחאה של חרדים קיצוניים בצומת הרחובות שמואל הנביא/יחזקאל, הציר סגור לתנועה. עד כה, עצרו השוטרים הפועלים במקום 2 חשודים שהפרו את הסדר באופן בוטה.
צילום ממודיעין עילית- צביקה גולבנציץ

כיכר השבת פתוחה לתנועה.

פעילות השוטרים במקום נמשכת לשמירה על הסדר הציבורי.

רבקה חג'ג', בחורה מבית חב"די, נעצרה בנתב"ג ב-10 בדצמבר בעוון השתמטות, ומאז שוהה במעצר. כך פרסם הכתב הצבאי של 'קול ברמה' מנדי ריזל, בתכניתו של נועם זיגמן.

המשפחה עלתה ארצה מצרפת ומתגוררת בנתניה. ארבע אחיותיה של חג'ג' קיבלו מהצבא פטור מטעמי דת, אך כל בקשותיה לקבל פטור כזה נדחו.

בני משפחתה סיפרו כי היא ירדה קצת מהדרך, אבל חזרה לתלם ושומרת מצוות. "היום היא לחלוטין בחורה דתייה ב-100 אחוז ועומדת בכל הקריטריונים למתן פטור מטעמי דת. אולי בצבא מסתמכים על תמונות מהעבר, אבל מותר לנערה ליפול קצת מבחינה רוחנית ואחר כך לחזור. לא ברור למה נתפסים על מה שהיה בעבר לתקופה זמן קצרה, בגלל אירוע רפואי מורכב במשפחה".

לטענת בני המשפחה, אחותה של העצורה עברה אירוע מוחי נדיר בגיל 16, בשעה שרבקה הייתה בת 15. היא נאלצה לעזוב לתקופה מסוימת את הלימודים כדי לסייע להוריה ולאחיה משום שחיי בני המשפחה נקלעו לסחרור בעקבות הבעיה הרפואית של הבת.

"3 שנים הצבא נלחם אתה. היא נסעה יותר מ-10 פעמים לחיפה ודיברה עם המון מפקדים וניסתה להסביר להם את הסיפור שלה, אבל אף אחד לא מוכן להקשיב".

ב-10 דצמבר תכננו בני משפחת חג'ג' לטוס לפריז, אך רבקה נעצרה בנמל התעופה בן גוריון וכאמור מאז היא נתונה במעצר. "זה ממש לא הגיוני שבחורה דתייה שומרת נגיעה ושומרת צניעות תהיה בכלא בגלל שהיא לא רוצה לעשות צבא מטעמי דת", אומרים בני משפחה.

אמא של רבקה, שמחה חג'ג', אמרה ל'קול ברמה': "נותנים לה חמש דקות לדבר איתנו. אין לי קשר איתה ואני דואגת. אני מפחדת שזה ישבור אותה. אני לא מבינה איך הם יכולים לעצור בחורה חב"דניקית".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "רבקה חג'ג' הגישה תצהיר דת בחודש יולי 2017. בעקבות ראיות שנמצאו והוצגו בפניה, שהצביעו על הצהרה כוזבת, החליטה הנ״ל למשוך את הצהרת הדת ולאחר ביצוע ההליכים הנדרשים הוצבה לגיוס מחדש. חרף ויתורה על ההצהרה, לאחר מספר חודשים פנתה בשנית לקבלת פטור מטעמי דת. בקשתה נבחנה על ידי סגן מפקד מיטב ונשללה, והוחלט כי היא חייבת בגיוס. המל"שבית נעצרה לאחר שלא התייצבה לשירות כנדרש".
 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.