לאחר הפרסום ב'אקטואליק': דרעי פועל בנושא הת"ת של הרב עמרמי

לאחר חשיפת 'אקטואליק' אתמול על ביטול הרישיון לת"ת 'כאייל תערוג' של הרב אייל עמרמי: יו"ר ש"ס אריה דרעי נכנס לעובי הקורה ופנה למנכ"ל עיריית ירושלים להסדיר את הת"ת

אמש חשפנו כאן ב'אקטואליק' את החלטתו של מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבוהב לסגור את תלמוד התורה המצליח כאייל תערוג של הרב אייל עמרמי מרבני שכונת הר חומה בירושלים.

ל'אקטואליק' נודע כי לאחר פרסום הכתבה, יו"ר ש"ס אריה דרעי פנה למנכ"ל העירייה אמנון מרחב, ומרחב הודיע לדרעי כי הוא נכנס לתמונה ויטפל בנושא.

גם סגן ראש העיר ירושלים צביקה כהן, שחזר מביקור באילת אתמול, נכנס לעובי הקורה והחל לבדוק עם ההנהלה הבכירה של הת"ת איך אפשר לאשר את המבנה, עד שיימצא מבנה אחר מתאים לת"ת.

תלמוד התורה הספרדי של הרב אייל עמרמי, בשכונת הר חומה בירושלים, נחשב לתלמוד תורה מצליח ביותר. בתלמוד התורה לומדים כ-300 ילדים, והוא נמצא תחת רשת 'מעיין החינוך התורני'.

אלא שאתמול פרסמנו כי ככל הנראה הת"ת של הרב עמרמי בדרך להיסגר, אם לא ימצאו לו בקרוב מאד מקום אחר.

במכתב שנשלח למנהל הת"ת על ידי מנכ"ל משרד החינוך, כתב המנכ"ל: "בתוקף סמכותי לפי סעיף 15 א' לחוק הפיקוח על בתי ספר, הריני מבטל את הרישיון שניתן  לבית ספר 'כאייל תערוג' ושתוקפו עד סוף השנה". תוקף הביטול נכנס השבוע.

בהמשך המכתב כותב אבוהב על סיבת הביטול: "ממונה בטיחות אינו מאפשר רישיון למוסד, מאחר והמוסד אינו מתאים לשמש כמוסד חינוכי עקב מצבו הבטיחותי והמצב הביטחוני".

בהנהלה אמרו לנו  אתמול, כי הם "מצפים שהח"כים החרדים וחברי המועצה של ש"ס בעירייה יעזרו לנו. כעת אנחנו עובדים למצוא מקום חלופי מותאם אחר.

"קשה לנו להאמין שהתלמוד תורה ייסגר. אנחנו מקווים שיימצא לו מקום אחר ובמהירות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לצחוק

  דרעי בגלל אקטואליק….

  הוא נולד בזכותכם
  הקים את שס לבקשתכם…
  מה עוד

  קובי |
  הגב