מערכות אינטרקום מסוגים שונים

סוגים שונים של מערכות אינטרקום?

רובנו מכירים את מערכת האינטרקום בכניסה לבניינים, כניסה לבתי עסק ועוד, אך חלקכם יתפלא כי סביר להניח שמרבית מערכות האינטרקום שיוצא לכם לפגוש במהלך היום הן מערכות שונות לחלוטין; וכאן מתעוררת השאלה – האם ההפרדה הזו בין הסוגים היא באמת הכרחית? התשובה היא בהחלט כן. מערכת אינטרקום בודדת יכולה לכלול בתוכה מגוון אפשרויות, החל ממצלמה ועד לקודן, מערכת אינטרקום העובדת באופן אלחוטי או קווי, ועוד. הסוגים השונים של מערכות האינטרקום מאפשרים התאמה פרטנית לצורכי הלקוח אשר משתנים בין רמת האבטחה הרצויה של המקום לבין כמות האנשים אשר יש להם נרצה להעניק את הגישה למקום.

כעת אנו נדון על שלושת סוגי האינטרקום הפופולריים ויתרונותיהם.

אינטרקום אל-חוטי

האינטרקום האלחוטי הנו מערכת אינטרקום העובדת ללא הצורך בחיבור קווי ישיר בין היעדים. בעבר, מרבית מערכות האינטרקום התבססו בעיקר על חיבור קווי בין כמה אזורים, לדוגמא – אינטרקום לשער כניסה למפעל מסוים, בו המערכת הייתה מנותבת באמצעות קווי תקשורת מהשער של הכניסה (היכן שממוקם האינטרקום) אל נניח המשרד של המאבטח, ובכך מאפשרת תקשורת. כיום, קיימות מערכות אשר לא דורשות חיבור פיזי מסוג זה. היתרון המשמעותי בכך הוא חיבור למספר מקומות גדול, נניח בבניין רב דירות – העברת חיווט של כ-40 דירות היא עבודה קשה אשר צריכה להתבצע בשלב הקמת המבנה; מערכת אינטרקום אלחוטית מאפשרת ביצוע התקנה גם כאשר אין חיווט קיים.

אינטרקום עם קודן

אינטרקום עם קודן מהווה פתרון מהותי לבעיית אבטחה בכך שהוא מצמצם את כמות המורשים לכניסה לאזור מסוים על ידי הצבת קוד שרק המורשים יודעים אותו. אינטרקום עם קודן מאפשר לקבוע קוד כללי (או כמה קודים) אשר רק בהקשתו תתאפשר כניסה לאזור הרצוי, כלומר – אדם אשר אינו מורשה להיכנס למקום פשוט לא ידע את הקוד ופריצתו הוא עניין אשר עלול לקחת שעות אם לא ימים. היתרון המשמעותי במערכת אינטרקום עם קודן הוא רמת אבטחה גבוהה, חסכון בפריט פיזי אשר אחראי על פתיחת האזור (מפתח, פס מגנטי) ומאפשר יכולת כניסה קלה לאנשים מורשים.

אינטרקום עם מצלמה

אם הנכם פוגשים מערכת אינטרקום במהלך היום, סביר להניח כי היא תהיה מערכת המעבירה אותות קוליים בלבד, כלומר – שני הצדדים יכולים לתקשר ביניהם באמצעות דיבור, וכבר כאן ניתן להעלות בעיה – לנוכח העובדה שאיכות הקול היא לא תמיד אידאלית וניתן להתבלבל או לא לזהות אדם מסוים, כיצד נוכל לאמת את את זהותו של האדם? לכן קיימות מערכות אינטרקום אשר יש בהן מצלמה מובנית. מערכת אינטרקום עם מצלמה יכולה להיות חד-כיוונית (רק האדם מבפנים יכול לראות את האדם מבחוץ לדוגמא) או דו-כיוונית המאפשרת תקשורת ויזואלית בין שני הצדדים. ללא ספק, מערכת אינטרקום עם מצלמה מאפשרת יתרון אבטחה משמעותי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.