מערכת הבחירות בבית שמש רדומה

כמה ימים אחרי החלטת בית המשפט כי בית שמש הולכת לבחירות חוזרות, נראה שהמערכת הנוכחית תהיה רגועה בהרבה מהפעם הקודמת. נכון לעכשיו ברחובות אין סימנים על בחירות מתקרבות והרושם הוא שלאנשים כבר נמאס מהסאגה.

סיבה נוספת שכפי הנראה משליכה על המערכת הרדומה, היא העובדה שכרגע עדיין לא הוסדר נושא מימון הבחירות. בשבוע שעבר העביר גפני הצעת חוק לכנסת לפיו גם במקרה של בחירות חוזרות יקבלו המתמודדים מימון בחירות מלא. בינתיים הצעת החוק עדיין לא התקבלה בקריאה שניה ושלישית, וישנו חשש כי החוק לא יספיק לחול על הבחירות בבית שמש.

למפלגות עצמם אין הרבה כסף, אחרי שהוציאו את מירב התקציב בסיבוב הקודם, שהיה לוהט ורווי השמצות. במטות המתמודדים מנסים כרגע לפעול עם מה שיש, והתוצאות ניכרות בשטח.

בחירות רדומות הוא חלומו הוורוד של משה אבוטבול. אלי כהן המועמד של הצד החילוני, זקוק להרבה אקשן ובלאגן תקשורתי בכדי להביא את המצביעים הילונים לקלפי. בבחירות הקודמות היה בליץ תקשורתי עצום שליבה את הרוחות ודידבן את התושבים לצאת מהבתים. במידה והפעם תהיה מערכת בחירות שקטה, הדבר עלול להשאיר את המצביעים החילונים בבית. מאידך בציבור החרדי אין צורך בקמפיין אגרסיבי כל כך, מאחר והציבור מצביע על פי הוראת הרבנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.