העונש המיידי למזלזלים בת"ח • סיפור מבהיל מלפני שבוע

לפנינו מעשה מזעזע, אשר אירע לפני מספר ימים, במוצאי שושן פורים, שסיפר אחד מעדי הראיה למעשה שנכח במקום: "היה זה ביום שני, ט"ו אדר ב' התשע"ד, יום שושן פורים. אלפי יהודים חגגו את חג שושן פורים, ואליהם הצטרפו, כמובן, גם רבים כאלו שכבר חגגו את פורים בעירם ביום ראשון ועלו ירושלימה על מנת להצטרף לחגיגות הגדולות.

השמחה היתה גדולה ונמשכה עד מאוחר. גם אני, תושב בני ברק, שהצטרפתי לחגיגה הירושלמית, עשיתי את דרכי בשעות הערב של מוצאי שושן פורים אל קו האוטובוס 204 השב לבני ברק והתיישבתי בחלקו האחורי של האוטובוס.

מספר בחורים שחיכו גם הם בתחנה עלו אל האוטובוס והתיישבו לידי. הם התנהגו בגסות והחלו לספר בדיחות בנושאי הפוליטיקה בצעקות, אשר הטרידה את שלוות נפשם של הנוסעים הרבים שביקשו מעט מנוחה. הבעיה היתה, שלא היה מחסום לפיהם.

תחילה, הם החלו לספר בדיחות רגילות עד שהגיעו לצחוק וללעוג על כמה ראשי ישיבות חשובים ומפורסמים, ופשוט דיברו עליהם דברי לשון הרע שתצלנה האוזניים משמוע, כמו לדוגמא: "הראש הישיבה הזה לא יודע בכלל למסור שיעורים", אמר אחד בלגלוג, "והראש הישיבה השני הוא בכלל כזה וכזה", אמר חבירו על גדול הדור אחר, וכך הם ביזו והשמיצו את גדולי הדור תוך כדי שהם מספרים עליהם בדיחות בקולי קולות.

היה שם בחור אחד שלא יכל לסבול את הדברים הנוראים. "לשון הרע! לשון הרע על גדולי ישראל, האם אתם בסדר?!", הוא זעק לעברם, אך הם לא התייחסו כלל לדבריו, אלא להיפך, הוסיפו לבזות את ראשי הישיבות ואף אותו בכללם. הנסיעה לבני ברק החלה והבחורים לא נרגעים, הם המשיכו בדברי לשון הרע על גדולי הדור ביתר שאת וביתר התלהבות. עד לאותו רגע נורא… שהקב"ה בכבודו ובעצמו התערב והחליט להענישם לאלתר… בעוד הם צוחקים ומבזים את גדולי הדור, לפתע נשמע פיצוץ אדיר בחלל האוטובוס… תוך כדי נסיעה בכבישי ירושלים – בני ברק, התפוצץ צמיג הגלגל שהיה מונח בדיוק, אבל בדיוק מתחת לרגלי הבחורים שדיברו לשון הרע. הצמיג עף על אחד הרכבים שנסע לצידנו, בעוד שגלגל המתכת של האוטובוס החל להיגרר על הכביש והעלה ניצוצות של אש!!!.

הנוסעים החלו לצרוח מתוך היסטריה אדירה. היו רבים שהחלו לבכות מתוך פחד ובהלה. האוטובוס איבד את שיווי משקלו וממש היה מוטה אחורנית בדיוק באיזור המושב של אותם בחורים. הבחורים הפסיקו מיד מדבריהם ונכנסו גם הם ללחץ ופחד נורא. הם הזדעזעו כיצד הגלגל המונח בדיוק מתחת למקומם התפוצץ ואש בוערת בו כעת!.

הנהג פתח מהר את הדלתות והנוסעים הרבים שראו את המוות לעיניהם, ירדו במהירות על מנת להציל את נפשם. בחסדי שמיים כולם ניצלו ולא אירע שום פגע, אך כל מי שהיה באותו אוטובוס ראה אל מול עיניו כי יש אלוקים בישראל. הבחורים שלא חדלו מלדבר לשון הרע, ועוד על מי? על צדיקים! מצאו את עצמם ברגע קל נוטים מטה, לאחר הפיצוץ שאירע תחת למושביהם, כשאש מתחילה לבעור באיזור מקומם. פורסם בעלון טוב לחסות בד'.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שטויות. מי שנדפק בסיפור זה בעלי הרכב אשר נפגע מהצמיג

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. רגע אחד זה לא החרדים שמבזים את הגדולים שלא חושבים כמותם?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב