מפגין חרדי זוכה בזכות סרטון "השוטרים שיקרו"

המפגין, אהרון הלוי, זוכה הבוקר (ה') בבית משפט השלום בירושלים מעבירות של התפרעות לאחר שהציג סרטון המתעד את האירוע, הסרטון הפריך את עדויותיהם של השוטרים שטענו כי הוא תקף שוטרת וגרם לה לחבלה.

בית המשפט השלום בירושלים זיכה מכל אשמה מפגין חרדי שהואשם על יד המשטרה בתקיפת שוטרת. הזיכוי הגיע אודות סרטון שתיעד את מעצרו ואשר הפריך לחלוטין את טענות השוטרים שטענו כי הוא תקף אותם- כך מדווח גלובס.

על פי הדיווח בגלובס, המפגין, אהרון הלוי, זוכה הבוקר (ה') בבית משפט השלום בירושלים מעבירות של התפרעות  לאחר שהציג סרטון המתעד את האירוע במסגרתו נעצר. הסרטון הפריך את עדויותיהם של 5 שוטרים שטענו כי הוא תקף שוטרת וגרם לה לחבלה.

השופט ירון מינטקביץ', שהחליט על הזיכוי הזדעזע בין הפער של העדות של השוטרים למציאות שהתגלתה כפי שהובאה בסרטון,: "בתיק זה עמד הנאשם בפני סיכון להיות מורשע בעבירה חמורה. למזלו הרב, האירוע תועד במצלמה על-ידי אחד הנוכחים במקום. המחשבה כיצד עלול היה המקרה להסתיים אלמלא הוצג הסרטון מדירה שינה מעיניי".

עוד ציין השופט: "לא ראיתי מנוס מהמסקנה הקשה אך המתבקשת כי עדויותיהם של חמשת השוטרים לפניי לא היו אמת".

בסרטון העיד הלוי כי ראה את השוטרת נוהגת באלימות ודחף אותה על-מנת למנוע זאת ממנה, ומיד היא ויתר השוטרים התנפלו עליו.

"צפיתי בסרטון פעמים רבות, ומסקנתי היא כי מדובר בסרטון אותנטי, המתעד את האירוע ברצף אחד, ללא השמטות או עריכה", ציין השופט בהכרעת הדין, והוסיף כי הסרטון הוצג לכל עדי התביעה – השוטרים שנכחו באירוע – וכולם ניסו להסבירו "או להתאים את עדויותיהם אליו".

"קיים פער אותו לא ניתן ליישב בין עדויותיהם של חמשת השוטרים שהעידו לפני ובין הסרטון", קבע השופט בהכרעת הדין המזכה, וציין כי "חמשת השוטרים טענו כי הנאשם תקף את השוטרת באגרופים, וכי אלמלא הרחיקו אותו ממנו, היה ממשיך במעשיו. העדים מאמו ודהן טענו כי ראו שהנאשם גם בעט בשוטרת. העד מאמו הגדיל וטען כי הנאשם היה "באטרף", ואלמלא נחלץ לעזרתה של השוטרת, ייתכן שהיא הייתה מאושפזת עד היום.

"בסרטון מנגד נראה הנאשם דוחף את ידה של השוטרת לאחר שניגשה אל מפגין אחר אשר ישב על הארץ ודחפה אותו, ומיד נסוג לאחור, נהדף על-ידי השוטרת ונפל ארצה – ורק אז הוכה על-ידי מספר שוטרים ונעצר".

השופט דחה גם את בקשתה של המדינה להרשיע את העצור החרדי בתקיפת שוטר בשל דחיפת ידה של השוטרת. "לא ראיתי לכך מקום", ציין השופט והוסיף: "הנאשם העיד כי דחף את ידה של השוטרת, משום שראה אותה תוקפת מפגין אחר ורצה למנוע ממנה להמשיך בכך… דבריו לא נסתרו. ניתן גם לראות בסרטון כי השוטרת ניגשה למפגין אחר, דחפה אותו ומשכה אותו בבגדיו – ועל כן יש תמיכה ממשית לדברי הנאשם.

"משכך, ניתן לקבל את הסברו של הנאשם כי פעל על-מנת למנוע מהשוטרת לתקוף שלא כדין מפגין אחר. לכל הפחות ניתן לקבל כי כך סבר הנאשם בעת שפעל. בנסיבות אלה מעשהו של הנאשם – דחיפת ידה של השוטרת – אינו מקים עבירה, ואין מקום לקבל את בקשת המאשימה להרשיעו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.