מפגן כוח: מפציצים אמריקנים טסו ליד צפון קוריאה

מטוסי קרב טסו ליד חופה המזרחי של המדינה המבודדת במפגן כוח שנועד לאותת לצפון קוריאה על כוחה של ארה"ב – צפו

על רקע חילופי הדברים הקשים בין קים לטרמאפ, מפציצים של חיל האוויר האמריקני חגו לראשונה מזה כ-17 שנה סמוך לחופי צפון קוריאה.
על פי הדיווח של הפנטגון, המטוסים החדשנים לוו על ידי מטוסי קרב וטסו ליד חופה המזרחי של המדינה המבודדת במפגן כוח שנועד לאותת לצפון קוריאה על כוחה של ארה"ב. לדברי הפנטגון, מפגן הכוח "מדגים את מגוון האופציות הצבאיות בהן יכול הנשיא טראמפ להשתמש".

"מדובר בנקודה הצפונית ביותר מעבר לאזור המפורז שבה טסו מטוסי קרב או מפציצים של חיל האוויר האמריקני במאה ה-21", אמרו בפנטגון.

מוקדם יותר, החריף את טראמפ את הרטוריקה כלפי צפון קוריאה. בעצרת בחירות הבטיח הנשיא כי ממשלו "יטפל באיש הטילים הקטן. לא ניתן שאדם מטורף יסתובב בחוץ ויירה טילים לכל עבר. היה צריך לטפל באיש הטילים כבר מזמן".

טראמפ האשים בנאומו את אובמה וקלינטון, שזנחו את נושא צפון קוריאה, "היה צריך לטפל בקים כבר לפני 8 שנים, ובכנות – לפני 15, 20 או 25 שנה", אמר טרמאפ. "זה לא היה צריך להגיע למצב שאני צריך לטפל בו היום, אבל אני אדאג לנושא כי אני חייב".

את הדברים אמר טרמאפ בתגובה לכך שקים כינה את טראמפ "טיפש ולוקה בנפשו". קים אמר כי דבריו של טראמפ בנאומו בעצרת האו"ם (נשמיד את כל צפון קוריאה) היו "הצהרות המלחמה האכזריות בהיסטוריה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.