מפגן 'כח': הניצחון הענק של פורוש

לצד המאבק על ראשות העיר, התחולל קרב מרתק על הרשימות למועצה. עם סיום ספירת הקולות התברר: פורוש ניצח בענק, שס ודגל התורה רשמו הישג נאה, ומי המפסידה הגדולה?

החגיגות הגדולות והניתוחים הרבים שבאו אחרי הניצחון של משה אבוטבול, השכיחו את העובדה שגם על הנציגות במועצה התחולל קרב של ממש.

המפלגות החרדיות (בתוספת בלעיש) הצליחו להשיג רוב במועצת העיר, אבל מה שמעניו זה התפלגות הקולות ביו הרשימות השונות.

בזירה הזאת, המנצח הגדול לכל הדעות הוא מאיר פורוש ומפלגתו 'כח' – שלומי אמונים: הרשימה זכתה ב3650 קולות, לעומת 2699 קולות בלבד בפעם הקודמת.

פורוש ואנשיו, שהושמצו בפעם הקודמת על הזיופים של חלק מהפעילים שלהם, הוכיחו לכולם שהטענות על זיופים היו שקריות, כשבנוסף, הם צמחו באלף קולות, הכניסו נציג נוסף למועצה, ועל הדרך הראו לכולם למי שייכת הבכורה בציבור החסידי בעיר.

ההישג נזקף בראש ובראשונה ל'קנאים' הרבים שהצביעו בבחירות, תודות לעבודת השטח היסודית שעשו אנשי פורוש בציבור הזה.

מנגד, המפסידה הגדולה היא רשימת 'ג' – אגודת ישראל, הרשימה קיבלה 3390 קולות בלבד, לעומת 3514 קולות בפעם הקודמת. ההפסד הצורב הוא יותר בשל איבוד הבכורה ברחוב החסידי, ופחות בשל הירידה במספר הקולות.

שתי המפלגות האחרות, 'שס' ו'חן' – דגל התורה, רשמו הישג נאה בכך שכל אחת מהן צמחה במאות קולות ביחס לבחירות הקודמות. שס זכתה ב5009 קולות לעומת 4835 בבחירות הקודמות, ואילו 'חן' זכתה ב5364 קולות לעומת 4988 בלבד בפעם הקודמת.

כך או כך, חשוב לזכור שהניצחון האמיתי בבחירות האלו, זה הזכיה של משה אבוטבול בראשות העיר, והניצחון הזה שיך לכל הציבור החרדי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.