מפגן תמיכה ברב ברלנד בהילולת הצדיק (תמונות)

בצל המחלוקת בתוך חסידות ברסלב והקריאה של חלק מרבני ברסלב להתנער מהרב ברלנד, המונים השתתפו בההילולא המרכזית של מוהרנ"ת: חסידיו של הרב ברלנד התאחדו באולמי 'תמיר' בירושלים למפגן תמיכה. צפו { אלפים בתמיר}

 

אמש, ליל עשרה בטבת, יום ההילולא של מוהרנ"ת, התלמיד הנבחר של מוהר"ן מברסלב זיע"א, התאחדו חסידיו של הרב ברלנד  מכל רחבי הארץ באולמי 'תמיר' בירושלים, מול גלריה מכובדת של גדולי תלמידי הרב ממשפיעי חסידי ברסלב, שהעצימו את המעמד בנוכחותם ובתמיכתם בקהילת 'שובו בנים'.
ההילולא המרכזית, אורגנה מטעם מוסדות 'שובו בנים' והיוותה מעמד אחדות עבור כלל חסידי הרב שליט"א, אשר התקבצו לשמוע את המשא המרכזי של המעמד, דרך קו הטלפון, שנמסר על ידי הרב שליט"א.
ההמונים הסבו סביב לשולחנות ערוכים כיד המלך, כיאה לכבודו של בעל ההילולא הקדוש, זצוק"ל.
ראשון הדוברים, היה הרב יהודה שיינפלד, בעל מחבר ספר 'אוסרי לגפן' ומתלמידי הרב שליט"א, שהאריך בדרגתו הנשגבה של רבי נתן, התלמיד של הרב, בבחינת יהושע תלמידו של משה.
הציבור הגדול הגיב בהתרגשות כשנשמע קולו של הגה"צ הרב שליט"א ברחבי האולם, שחיזק את קהל חסידיו במשך שעה ארוכה בחשיבותו של יום ההילולא הקדוש והמריץ את הקהל להמשיך בדרך רבינו הקדוש ביתר שאת וביתר עז, בתורה ובתפילה.
את האירוע פיארו בהופעתם תלמידי הרב שליט"א, בראשם הרב שלום ארוש ראש מוסדות 'חוט של חסד', הרב שמואל שטרן, ראש מוסדות 'נחלי נצח', הרב מיכאל גול ראש מוסדות 'מגיני ארץ', הרב יהושע דוב רובינשטיין ממשפיעי חסידי ברסלב, הרב נחמן ברלנד בנו של הרב שליט"א, הרב נתן לנדמן רבה של חולון, הרב עופר ארז, הרב משה צנעני, הרב מאיר מלכה, הרב נחמן הורביץ, הרב יצחק ויצהנדלר, הרב אליהו סוכות, הרב אליהו מירב ועוד.
כמו כן, כיבדו את המעמד בנוכחותם סגן שר החינוך הרב  פרוש, ראש עיריית אלעד הרב ישראל פרוש וסגן ראש עיריית ירושלים הרב יוסי דייטש.
ציבור האלפים מחסידי הרב שליט"א עזבו את המקום בשעה מאוחרת עם תחושת התחזקות ותקווה בזכותו של בעל ההילולא שנטע את היסוד לתקומה המחודשת של חסידי ברסלב, האש אשר תוקד עד ביאת המשיח.
שמואל דריי ומאיר אדרי תיעדו

2 תגובות

 1. ממילא קבוצת החסידים השוטים שבדומה למיעוט שנותרו עם ש"צ והתאסלמו איתו, ימשיכו להאמין בו ולפרש את האירועים בכל מיני תירוצים… אך מה עושים שם אישי ציבור כמו מאיר פרוש והנציג החסידי מעיריית י-ם, האם אינכם מבינים שבמעשיכם זה הנכם מעודדים פושע מורשע, שהודה בקולו בעבירות חמורות עם נשות-איש והדברים הרי ידועים ומפורסמים לצערינו הגדול. אתם הרי מייצגים ציבור רציני של אלפי שלומי אמוני ישראל. האם הכל פוליטיקה??? אתמהה

  שפוי |
 2. פשששש.
  ענק.
  מרהיב
  יפה.
  אחרי כל מה שעשו לו זה כוחו?
  ואוו שאפו ענק.
  אני בטוח שהאיש הזה צדיק!

  נחי |

Comments are closed.