הגיסים נועדו: הרב מרקוביץ נועד עם הרב לייזר כהנמן בניסיון להביא לשלום בפונביז'

לאחר מאבק של יותר מעשור שנים שפילג  בתחילה את ישיבת פונביז' ולאחר מכן את כל המגזר החרדי הליטאי, נועדו  אתמול לפגישה שנערכה יותר – מ5 שעות שני הגיסים הגאון הרב  לייזר כהנמן נשיא ישיבת פונוביז' והגאון רבי שמואל מרקוביץ נשיא ישיבת  פונביז' '(המחבלים') כך נחשף ב'קו החשיפות'.

קודם לפגישה, יישרו עסקנים את ההדורים  בין הניצים וסללו את הדרך לפגישת הפסגה בין שני המחנות.

  לאחר חמש שעות של פגישה ענינית והיסטורית  הצדדים החליטו על בוררות חדשה, והבורר יהיה הגר"א רוזנברגר ממונסי.

 בשעה האחרונה נמשכים הפגישות בין השניים במה שמוגדר כמרתון של דיונים שמתקיים בכפר המכבייה.

בעבר הסכסוך התלהט והגיע לידי תגרות אלימות ומעצרים של המשטרה שהגיעה להרגיע את הרוחות.  בדיון האחרון  בבית המשפט ניצחו הפלג של המחבלים את השונאים לאחר שבית המשפט  בחר בורר מוסכם. עתה מקווים בישיבה כי הפרשה המעיבה על הציבור החרדי שהביאה בהמשך השנים לפילוג  בישיבה יגיע לסיום.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מדוע החשיבה כה רדודה?
  נכון שמה שקוראים "מחבלים" ומה שקוראים "שונאים" כביכול מהווים את שני צדי המתרס במחלוקת הפנים ליטאית, אולם כל בר דעת יבין שאפילו אם נגדיר את מה שהתרחש בפוניבז' כמעשה שטן שטן וזה אכן כך, זה לא יספיק להסביר כיצד יריבות ממונים בין 2 גיסים בישיבה אחת חשובה ככל שתהיה מפלגת ציבור שלם שרובו לא קשור כלל לישיבה זו!
  ברור שישנה סיבה אידיאולוגית ולדעתי גם סוציולוגית פנים חרדית למחלוקת זו.
  אדרבה תוכיח העובדה שהגראי"ל שטיינמן שליט"א שנטייתו לתמוך בצד המחבלים בפוניבז' לא עמדה לו ביום פקודה והוא נאלץ לגייס לצידו את פלג השונאים, ומכאן הוכחה ברורה שהמחלוקת הזו איננה רק בין 2 גיסים על עמדות שליטה וכספים. מאז ומעולם היו מחלוקות ואפילו קשות בתוך ישיבות בליטא ומעולם לא חלחלו המחלוקות ופילגו את הציבור!
  יש לחשוב לפני שקובעים דברים שכאלה ואני לא מתכוון דוקא לאתר זה אלא הדברים הוצגו כך בכמה אתרים ובצורה בולטת יותר וזו טעות גסה!

  אורלב |
  הגב
 2. אסור להוציא שם רע כגון שונאים ומחבלים בהם אתם לא מכנים אפילו את שונאי הדת

  ש |
  הגב
  • שום אידיאולוגיה!!!!!!!!!!
   הגראי"ל שטיינמן מעולם לא היה עם המחבלים!

   שמואל |
   הגב