המועצת החליטה: "לקדם גיוס לפני תקציב"

לאחר דיון ארוך במועצת החסידית הוחלט לא לקחת סיכון ולקדם את חוק הגיוס לפני התקציב, בעיקר מהחשש לפירוק הממשלה לאחר הגשת התקציב

 

לאחר דיון ארוך במועצת החסידית הוחלט לא לקחת סיכון ולקדם את חוק הגיוס לפני התקציב, בעיקר מהחשש לפירוק הממשלה לאחר הגשת התקציב.

לאחר כשעתיים וחצי של דיון ארוך וממושך, בהם נכנסו חברי הכנסת החרדים לחדר בו התכנסה מועצת גדולי ישראל של מפלגת 'אגודת ישראל' ופרשו את משנתם לגבי חוקי הגיוס של הסנים והבנות, ואף הסבירו את הסיכון במצב שחלילה תיפול הממשלה לפני שחוק הגיוס יעבור.

חסידי גור מנסים לחזות ברבם דרך החלונות – צילום: המצלם

המועצת החסידית שמעה גם על הסיכונים הקיימים, אותם הסבירו חברי הכנסת כי אם חלילה הממשלה תתפרק בסוף מושב החורף הקרוב יתכן ולא יחוקק חוק בנושא הגיוס, דבר שעתיד לייצר בלאגן לאחר סיומה של השנה שניתנה ע"י בג"צ לתיקון חוק חדש.

המועצת החסידית הורתה לחכי"ם לפעול על מנת להעביר חוק גיוס עוד לפני העברת התקציב, זאת בעיקר בעקבות החשש מבחירות מוקדמות, והרצון של המפלגות להעביר את התקציב לפני שתפול הממשלה.

בנוגע לגיוס בנות ביקשו חברי המועצת מהחכי"ם החרדים, לבדוק את הנושא מדי מס' חודשים, כדי שחלילה לא מבוצעים שינויים, כיוון שהמצב כמו שהוא בסדר מבחינה חרדית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.