"מפחדים מהטרור ההלכתי של הכת החרדית"

התבטאות חמורה: פרופ' אשר כהן שהתמודד בפריימריס של הבית היהודי משתלח בציבור החרדי וברבנים המחמירים בענייני גיור

פולמוס הגיורים: פרופסור אשר כהן שהתמודד בבחירות המקדימות של 'הבית היהודי' ונכשל, יוצא במתקפה חריפה נגד הרבנים הדת"ל שמחמירים בענייני גיור, כאשר על הדרך הוא בוחר להשתלח באופן מכוער בציבור החרי.

הרקע למתקפה הוא מאמר שפרסם באתר 'סרוגים' הרב שלמה אבינר, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, בו הוא טוען כי אין להתייחס לספרו של הרב חיים אמסלם, 'זרע ישראל'. מאחר וגדולי ישראל כבר התייחסו לספר ושללו מכל וכל את מסקנותיו ופסיקותיו.

"מספר הרבנים הסוברים כגישתו של הרב אמסלם או לפחות קרוב אליו גדולה בהרבה מהדימוי הנפוץ. בתקופה שבה עסקתי בתחום לפני מספר שנים היו נשלחים אלי דיונים הלכתיים מרתקים התואמים את גישתו של הרב אמסלם. כמעט תמיד התלוותה אליהם האזהרה "אבל זה כמובן לא לפרסום"", כותב פרופסור כהן בברים שצוטטו באתר 'סרוגים'.

כהן מוסיף: "בדומה ללא מעט תחומים אחרים, רבים מהרבנים האלה מעדיפים להחריש מפחד הטרור ההלכתי של הכת החרדית המונופוליסטית".

בסוף דבריו כותב כהן : "אם החרש תחרישו בעת הזאת, רווח והצלה יעמדו ליהודים (ולגרים המצטרפים אליהם) ממקום אחר".

כאמור, הרקע לדברים היתה ההתייחות של הרב אבינר לספר 'זרע ישראל': "אין צורך להתייחס לספר 'זרע ישראל כבר התייחסו גדולי הדור, הגרי"ש אלישיב, הגר"ש וואזנר והגר"נ קרליץ וכתבו עליו: "אם בדעת המתגייר לקיים מצוות באופן חלקי או כמסורתי, אין שום צד בהלכה שיועיל גיור כזה, והינו גוי גמור לכל דבריו". וכן הגר"ע יוסף: "סלוף ההלכה בעניני גיור וגילה פנים בתורה שלא כהלכה", כתב הרב אבינר.

באשר להסכמות של רבנים מסויימים לספר הוא כתב: "זאת הייתה הסכמה מסוג כללי, אך כאשר ראו את המסקנות, בקשו לבטל את ההסכמה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.