מפיקים לקחים: היערכות שיא לקראת הלוויתו של הגר"ח ליבוביץ זצ"ל

רבבות צפויים להשתתף החל משעות הצהרים בהלווית מרן הגר"ח ליבוביץ – מראשי ישיבת פונוביז. במשטרת גוש דן מפיקים לקחים מהאסון בהלווית הגר"ש וואזנר ומרעננים נהלים. בפנים: רשימת הרחובות שיחסמו לתנועה

אבל בעולם התורה: בישיבת פוניבז' ובישיבת קמניץ הוסרה הפרוכת בשל האבל על פטירת ראש הישיבה הגאון רבי חיים שלמה ליבוביץ זצ"ל. הלוויתו תצא היום מהיכל ישיבת פוניבז' בהשתתפות אלפים.

מיטתו של ראש הישיבה הגיע אמש מעט לאחר חצות לביתו שבגבעת הישיבה ברחוב ראב"ד 29, היום בשעה שמונה בבוקר תונח המיטה בהיכל הישיבה, בשעה 12 בבוקר יחל מסע ההספדים בהיכל הישיבה שם יספידוהו מרנן ורבנן גדולי ישראל, לאחר מכן יצאו אוטובוסים מאורגנים לירושלים שם ייטמן בהר המנוחות.

נר נשמה הונח על מקום מושבו המיותם של ראש הישיבה זצ"ל, בהיכל ישיבת פוניבז', יאמרו פרקי תהילים שם תונח המיטה, ויספידו גדולי ישראל וראשי הישיבה שליט"א.

צפויים להספידו ראשי ורבני ישיבת פוניבז' הגרי"ג אדלשטיין והגרב"ד פוברסקי. ראש ישיבת קמניץ וזקן ראשי הישיבות הגאון רבי יצחק שיינר והגרב"מ אזרחי ראש ישיבת 'עטרת ישראל'.

עשרות אלפים צפויים להשתתף בהלוויתו. גופתו הקדושה העוברה לרצפת בית המדרש בהיכל ישיבת פוניבז', ומאות תלמידים צפויים להגיע למקום לאמירת תהילים.

ממשטרת מרחב דן נמסר: במהלך ליווי המנוח , לא תותר חניית רכבים ויסגרו לתנועה הרחובות הבאים וסביבתם : הרב דסלר, חזו"א, וילקוממיר, ר' אבא, ראב"ד ועזרא. מרחוב עזרא ימשיך הרכב לכיוון כביש 4.

להלן מספר דגשים בתחום הבטיחות והרישוי: יש להישמע להוראות השוטרים והסדרנים. יש להימנע מלהגיע עם ילדים קטנים למתחם ההספדים:

יש להתרחק ממקומות מגודרים. אסור בשום מקרה (!) לטפס / להתלות על רכב בתנועה כולל על רכבי חירום והצלה. אין לטפס על גדרות , מבנים, תמרורים ועמודי חשמל. חל איסור מוחלט (!!) לעלות על גגות בניינים, המשטרה תגיב באפס סובלנות כלפי מעשים אלו. יש להתרחק מהרכב המוביל את המנוח.

מנכ"ל "הצלה", הרב אשר שלומוביץ מסר: "עם היוודע הבשורה המרה, נערכים מאמש בארגון "הצלה" לאבטח רפואית את רבבות האנשים הצפויים להשתתף בהלוויה מחר. מתנדבי הארגון , בתגבור יחידת האופנועים יתפרסו בכל צירי ההלוויה ויוזנקו באמצעות מוקדנים שיאיישו את חפ"ק "הצלה".

אנו מבקשים מהציבור להצטייד מראש בבקבוקי שתיה, ולהקפיד על שתיה מרובה. על מנת למנוע סכנה, יש להימנע מטיפוס על מקומות גבוהים, ולהתרחק ככל הניתן ממקומות צפופים".

ApVw1qeMRDfjNBmMt4HaukjpfIE1qxl80a6Wa83pLuUE

unnamed

20160227085454

20160227085455

20160227124927

20160227124928

20160227124933

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.