מפיקים לקחים: המשטרה בהודעה חריגה לקראת ההלוויה

לקראת ההלוויה ההמונית היום מפרסמת משטרת גוש דן שורה של הנחיות במטרה למנוע שחזור של אסונות מאירועים קודמים. במרכז ההנחיות: להימנע מהבאת ילדים קטנים למתחם ההלוויה, להימנע מטיפוס על גגות, להתרחק ממקומות מגודרים ולהתרחק מהרכב המוביל את המיטה

מפיקים לקחים: אחרי האסון המחרי בהלווית הרב וואזנר מפרסמת היום משטרת גוש דן שורה של הנחיות חריגות שתכליתן למנוע מהמראות הקשים לחזור על עצמם.

הכשל המרכזי בהלווית הגר"ש וואזנר היה כאשר בניגוד לתכנון הראשוני, לפיו רק מספר מצומצם של אנשים ייכנסו למבנה הישיבה, נוצרו בגרם המדרגות המוביל למקום המולה, דוחק וצפיפות. כאשר ההמוניפ מעדו במדרגות כמה בני אדם שנרמסו תחת ההמון הרב.

במרכז ההנחיות: להימנע מהבאת ילדים להלוויה, להימנע מטיפוס על עמודים, גגות ורכבים, ולהתרחק מהרכב המוביל את המיטה.

בהודעת המשטרה נאמר: יש להישמע להוראות השוטרים והסדרנים. הוראות אלו נועדו לשמור על חייכם. יש להימנע מלהגיע עם ילדים קטנים למתחם ההלוויה. יש להתרחק ממקומות מגודרים. אסור בשום מקרה (!!!) לטפס / להתלות על רכב בתנועה כולל על רכבי חירום והצלה. אין לטפס על גדרות , מבנים, תמרורים ועמודי חשמל. חל איסור מוחלט (!!) לעלות על גגות בניינים – המשטרה תגיב באפס סובלנות כלפי מעשים אלו . יש להתרחק מהרכב המוביל את המנוח

צילום: אהרון ברוך ליבוביץ
צילום: אהרון ברוך ליבוביץ

במקביל, פרסמה המשטרה גם את הרי התנועה לקראת ההלוויה:

החל משעה 13:30 יסגרו לתנועה בעיר חיפה הרחובות : בר כוכבא – חרמון בר כוכבא – השילוח .
בשעה 17:00 לערך ( תלוי מתי יחל בדיוק מסע הלוויה הרגלי ), יסגרו לתנועה באופן מדורג כדי למנוע עומסי תנועה ולצמצם פגיעה בשגרת החיים באזור הרחובות הבאים : הפועל – ליאון בלום הפועל – עקיבא ורדיה – רופין ורדיה שמשון ( כיכר ורדיה ) רופין שמחה גולן הכניסה למעונות גאולה – קניאל פיק"א – רופין שמחה גולן – הכניסה למנהרות הכרמל.

מסע הלוויה הרגלי יחל מבית הכנסת ועד נקודת כינוס האוטובוסים במעונות גאולה יכלול על פי הערכה אלפי משתתפים. משם יעלו ההמונים לאוטובוסים בדרכם להמשכה של הלוויה בבני ברק.

החל מהשעה 18:00 יסגרו בבני ברק לתנועה הרחובות הבאים: חזו"א, עזרא, נחמיה, רחוב י-ם (בצידו המזרחי בלבד). כמו"כ צפויים עומסי תנועה כבדים ברחובות הר"מ: רבי עקיבא, השומר, הרא"ה (בר"ג) ז'בוטינסקי.

לבאים בהסעות פרטיות , יש להחנות את האוטובוסים ברחוב עזרא . לבאים בתח"צ – יש להגיע דרך רחוב רבי עקיבא לרדת ברחוב השומר ומשם להגיע רגלית לאזור ההלוויה.

בסוף ההלוויה , ימתינו האוטובוסים הפרטיים ברחוב עזרא והאוטובוסים של תח"צ ברחוב חזו"א.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.