האם מפירון תצמח הישועה? הסטודנטים החרדים במתח I מנכלי"ת משרד החינוך משיבה (וידאו)

סטודנטים חרדים עוקבים בדריכות אחר המהפכה שעומד להציג אחר הצהריים, שר החינוך שי פירון, ולפיו יוכלו סטודנטים להתקבל למוסדות אקדמיים לפי שקלול הציונים והזכאות לתעודות בגרות וללא הצורך במבחן פסיכומטרי.

בשעה 16.00 יחשוף שר החינוך שי פירון, במסיבת עיתונאים, את התכנית המלאה של הרפורמה בקבלה למוסדות האקדמיים. לידי המערכת הגיעו פניות רבות מסטודנטים חרדים שניסו להתקבל לאוניברסיטאות ולא הצליחו בעקבות החסם של מבחן הפסיכומטרי, כעת – הם עוקבים בדריכות, אחרי הודעת שר החינוך שעשויה לסלול את דרכם, להתקבל לאוניברסיטאות.

על פי המתווה החדש שיציג פירון יוכלו תלמידים להתקבל לאוניברסיטאות על סמך בחינות הבגרות ושיקלול ציוניהם, ובלי צורך לעבור בחינה פסיכומטרית. תלמיד עם תעודת בגרות טובה יוכל להתקבל ללא פסיכומטרי. רף ממוצע הציונים הנדרש בבגרות, יקבע בעוד כמה שבועות – וימוקד ככל הנראה בשלושה מקצועות מרכזיים – זאת כדי לקבל פטור מהבחינה הפסיכומטרית.

עוד נחשף לפי מתווה פירון כי ועד ראשי האוניברסיטאות, יהיו שותפים בהפקת שאלוני בחינות הבגרות, האוניברסיטאות ירחיבו את תחומי הלימוד על סמך ציוני תעודת הבגרות וללא מבחן פסיכומטרי. מסתמן, כי ממוצע 87 יאפשר את הבסיס לעבור את הבחינה.

הסעיפים המרכזיים ברפורמה המתוכננת בבחינות הבגרות הם:

* התלמידים יבחנו בבגרות רק על 70% מהחומר הנלמד.
* ב 30% הנותרים, הציון יתקבל מעבודת מחקר או חלופה דומה.
* בחינות הבגרות יתקיימו רק בכיתות י"א – י"ב.
* 10% מהציון השנתי בכיתה י' יחושבו לציון הפנימי("מגן")
* יצומצמו מספר שאלוני הבחינה בכל מקצוע
* מועדי חורף רק במתמטיקה ובאנגלית ולאוכלוסיות מעוטות יכולת.

כעת מקווים הסטודנטים החרדים, כי משרד החינוך יכיר במכינות הקדם אקדמאיות, בצורה מלאה כמו בבגרות.

שוחחנו עם מאיר, סטודנט חרדי שסיים מכינה קדם אקדמית בהצטיינות, וניסה להתקבל לאוניברסיטת בר אילן למסלול פסיכולוגיה, אך שם דרשו ממנו ציון פסיכומטרי גבוה במיוחד. עכשיו מאיר מקווה שההשקעה הגדולה שלו בהשלמת החומר במהלך המכינה הקדם אקדמית וממוצע הציונים הגבוה שקיבל יסייעו לו להתקבל לאוניברסיטה ללא צורך בפסיכומטרי "אני מאמין ששר החינוך ילך לקראתנו גם בנושא הזה ויכיר במכינות הקדם אקדמאיות כמו בבגרות".

סטודנט נוסף אמר ל'קוקר': "לאחר כל כך הרבה דיבורים וקיטורים על המערך המסורבל שמקשה על הסטודנטים החרדים, נושאים אנו עינינו לעבר החלטת פירון ומקווים שהיא תביא לפתרון עבורנו".

מנכלי"ת משרד החינוך משיבה – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.