מפכ"ל המשטרה – האזרחים אשמים

במוצאי שבת כינס מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו תדריך מיוחד לנוכח הסערה ובה דחה את הביקורת הציבורית על נזקי הסערה.

דנינו אמר בתדריך "לא פספסתי, למרות שזה לא היה קל, את הביקורת שנשמעה בימים האחרונים, זה משהו שנורא מאפיין אותנו כעם: באמצע המבצע הלא פשוט הזה של הצלת חיים ממש, זו שעתם הגדולה של כל המומחים, בעיקר כשיש הרבה זמן מסך" התלונן דנינו "אבל עם ישראל התברך במשרתי הציבור שלו שהוכיחו שוב, כמו בכל מבחן לאומי קשה, שיש לעם ישראל על מי לסמוך. כל משרתי הציבור, בכל הגופים הרלוונטיים, עשו זאת באמונה ובנחישות, והצילו אלפי בני אדם. אז בואו נפסיק עם הקיטורים ונירתם להחזיר את עם ישראל לשגרת חיים תקינה".

על הכבישים החסומים אמר כי "המטרה של כולם היא לאפשר לאנשים לחזור לשגרה, אבל מצד אחר לא לסכן חיים. אם כביש מס' 1 לא יהיה בטוח, ועד שלא נוודא שהציר אכן בטוח לנסיעה, אנחנו לא נפתח אותו. הכי קל בעולם זה להגיד 'פתחנו', אבל אם חלילה יקרה אסון, זה לא שווה את כל המהירות והחיפזון. אני מניח שמחר, לקראת שעות הבוקר המאוחרות יותר, נוכל לפתוח את כביש מס' 1 לציבור הרחב".

המפכ"ל ביקר את התנהגות האזרחים וטען כי "המשטרה פנתה כבר ביום חמישי בצהרים וביקשה שלא לעלות לירושלים", הזכיר דנינו. "הסברנו שיש חשש לסערה על פי כל התחזיות. משמעת אזרחית היא מצילת חיים, והמשמעת האזרחית במקרה הזה, הציון שלה לא היה גבוה. ובכל זאת, מהרגע שחסמנו, כל מי שנשאר על הכביש – והיו הרבה כאלה – תפקידנו היה לוודא שכולם חוזרים הביתה בשלום. ואכן כל 2,400 האנשים שהיו שם פונו בשלום. כולם בריאים ושלמים, וזה היה תפקידנו העיקרי".

 

תמונה ראשית – פלאש90

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. משכורת הם עושים, אבל במחדלים – אנחנו האזרחים אשמים…
    "אמא רוסיה" בואו ללמוד.

    מדינת חלם |
    הגב