"מפלגות ללא נשים לא יתמודדו לכנסת"

ועדת השרים לחקיקה תדון היום ביוזמתה של ח"כ קסניה סבטלובה לאסור על רשימה בלי נשים להתמודד בבחירות לכנסת {הצע"ח קנטרנית}

כאב הראש של המפלגות החרדיות: ועדת השרים לחקיקה תדון היום ביוזמתה של ח"כ קסניה סבטלובה מהמחנה הציוני לפיה רשימה בלי נשים לא תוכל להתמודד בבחירות.

מפלגה של נשים חרדיות התמודדה לראשונה בבחירות לכנסת. בראש רשימת "בזכותן: חרדיות עושות שינוי", עמדה הפעילה החברתית והפמיניסטית רות קוליאן, שאמרה בעת ההכרזה אתמול על המפלגה כי מדובר בצעד היסטורי במשימה "להבטיח ייצוג של נשים חרדיות בכנסת". אך בסופו של דבר הרשימה נכשלה ונותרה בחוץ.

החקיקה שתגיע היום לועדת השרים מבקשת למנוע מש"ס ומיהדות התורה, וכן מכל רשימה אחרת שאינה כוללת נשים ברשימתה, מלהתמודד בבחירות הבאות לכנסת.

את ההצעה שהיא תיקון לחוק יסוד הכנסת יזמה ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) ונאמר בה כי "רשימת מועמדים שאין בה ייצוג לבני שני המינים תחשב כרשימה שיש במעשיה שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית".

בדברי ההסבר נכתב כי "חלקן של נשים בחברה הישראלית הוא 51%. חרף זאת יש רשימות לכנסת אשר מדירות נשים מרשימותיהן, כך שברשימת המועמדים המוגשת לוועדת הבחירות המרכזית אין אפילו אישה אחת. מטרת הצעת חוק זו היא למנוע את השתתפותן של רשימות מועמדים שאין בהן נשים בכלל".