מפלגת העבודה פורשת מארגון המעודד חרם על ישראל

מפלגת העבודה הודיעה באופן רשמי לארגון האינטרנציונל הסוציאליסטי על ביטול מיידי של חברותה בארגון, שהודיע כי יתמוך בחרמות על ישראל

מפלגת העבודה הודיעה באופן רשמי לארגון האינטרנציונל הסוציאליסטי על ביטול מיידי של חברותה בארגון, שהודיע כי יתמוך בחרמות על ישראל.

המזכיר הבינלאומי של מפלגת העבודה, סגן יו״ר הכנסת ח״כ חיליק בר, שיגר בתיאום עם יו"ר המפלגה מכתב חריף לנשיא ומזכ"ל האינטרנציונל הסוציאליסטי בו כתב, "אחרי שנים רבות של חברות ומסורת ארוכת שנים של שיתוף פעולה עם אירגון האינטרנציונל הסוציאליסטי, בשם הנהלת מפלגת העבודה הישראלית, אני מודיעכם באופן רשמי, שעד שלא תבוטל רשמית ובמלואה הצהרה זו, אנו מבקשים שלא לכלול שום איזכור של מפלגת העבודה הישראלית, או של מי מחברי מפלגתנו, בשום מידע רשמי הנוגע לאירגון, בפירסומים של הארגון, או באירועים עתידיים שלו".

בר מוסיף במכתב כי "מיותר לציין שההצהרה בסוגיה הפלסטינית היא מוטית, עיוורת למציאות או לעובדות ובחלקה אנטישמית. ההצעה מחלישה את הלגיטימציה של האירגון אותו אתם מובילים. השפה והטיעונים בהצהרה זו מוכיחים לנו מעבר לכל ספק, שעד שלא תבוטל ההצהרה רשמית, אין דו שיח אמיתי שניתן לנהל איתכם, או עם ארגונכם בנושא זה".

בהחלטת של הארגון הבינלאומי שבעטיה החליטה מפלגת העבודה לפרוש ממנו נאמר, "אנו קוראים לכל הממשלות ואירגוני החברה האזרחית להפעיל חרם, משיכת השקעות וסנקציות כנגד הכיבוש הישראלי, כל מוסדות הכיבוש, וההתנחלויות הבלתי חוקיות הישראליות כולל אמברגו מלא על כל סוגי הסחר ושיתוף הפעולה הצבאי עם ישראל, כל עוד היא ממשיכה במדיניות הכיבוש והאפרטהייד נגד הפלסטינים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.