מפלה בבג"ץ: בית המשפט סירב לפנות את 'סנהדרין'

בית המשפט העליון דוחה את הפשרה בין שס לדגל התורה בעניין תלמוד תורה סנהדרין ולא נותן יד לפינוי תלמוד התורה

חרף ההסכם: בית המשפט העליון דוחה את הפשרה בין שס לדגל התורה בעניין תלמוד תורה סנהדרין ולא נותן יד לפינוי תלמוד התורה.

בית המשפט נזף בעירייה שמבקשת להעביר את ילדי הת"ת בצורה אקראית "ללא כל סיוע ממשי",וקבע כי "אין לפנות את הת"ת שנמצא במוקד המחלוקת".

בדיון שנערך היום בפני הרכב של 3 שופטי בג״ץ הודיעה העירייה כי היא מקבלת את המלצת בית המשפט ומושכת את עתירתה לפינוי סנהדרין.

בדיון נמתחה ביקורת קשה על אופן ניהול ההליך מצד עיריית ירושלים והדילוג מעל ראשי ההורים והת״ת. עוה״ד חביליו הסביר כי להורים לא הוצג כל מתוה של פשרה וכי פינוי בית המדרש בקומה התחתונה יבוא על חשבון כיתות.

עורכי הדין של העיריה הסבירו כי הסמינר לא יוכל לפתוח את שנת הלימודים באופן זה אך האיום בהשבתת הלימודים לא התקבל.

שופטי העליון הציעו לעיריה לעבוד בשיתוף פעולה עם החינוך העצמאי וההורים כדי להגיע להבנות ולהגיש בקשה משותפת למשרד הפנים על הקצאה חדשה לאחר שיגיעו להבנות.

בשבועות האחרונים התחוללה סערה סביב הפינוי כאשר תלמוד התורה היה אמור להיות מפונה לטובת סמינר הישן של החינוך העצמאי, ההורים פנו לשר הפנים אריה דרעי, והסאגה הגיעה לפתחם של שופטי העליון.

במקביל עסקנים משני הצדדים הגיעו לפשרה, לפיה הצלמוד תורה יפונה ובסמינר שיגיע למקום יקלטו כל התלמידות הספרדיות בירושלים שלא הסתדרו ברישום הרגיל לסמינרים.

ההורים התנגדו, עד שחכם שלום ועוד גדולי התורה אישרו את העסקה וביקשו מנציג ההורים למשוך את ההתנגדות. אלא שכעת בגץ החליט לקבל את התירה ולא לתת יד לפינוי תלמוד התורה, כאמור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.