מפלה ללפיד: חוק 0 מע"מ לקראת קבורה

ביש עתיד לא יודעים איך לצאת מהפלונטר, כלפי חוץ הם אומרים כי מהלכים לחקיקת חוק מע"מ 0% בוועדת הכספים יימשכו בפגרת הקיץ, בפועל החוק יעלה רק באוקטובר, עד אז ישראל תשלם מליארדי שקלים על צוק איתן

לאחר שבסוף השבוע שר האוצר, יאיר לפיד, הודיע כי ימשיך לקדם את חקיקת חוק מע"מ 0% לזכאים שירכשו דירה ראשונה מקבלן –  הגשת החוק מתעכבת בועדת הכספים ונדמה כי החוק הולך לקראת קבורה.

כזכור, לפיד הכריז בשבוע שעבר כי "אנו נחושים להעביר את החוק הזה ונעביר אותו בתחילת המושב של הכנסת". ביש עתיד  לא יודעים איך לצאת מהפלונטר, כלפי חוץ הם אומרים כי מהלכים לחקיקת חוק מע"מ 0% בוועדת הכספים יימשכו בפגרת הקיץ, ב–TheMarker מפרסם  כי יו"ר הוועדה, ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), ביקש להציב את החוק על סדר יומה של הוועדה, אבל התבקש שלא לעשות כן על ידי יש עתיד.   סלומינסקי הודה כי "שר האוצר צריך לקבל החלטה מה הוא רוצה – אם הוא רוצה להמשיך בחקיקת החוק או לא, ואם כן באיזו דרך". סלומינסקי אמר: "אשמח לעזור לו לקדם את החוק".

בקואליציה מעריכים כי שבסופו של דבר רבים הסיכויים שהוא יוגש להצבעה בקריאה השנייה והשלישית רק בסוף אוקטובר, עם פתיחת מושב החורף בכנסת.

בכירים בליכוד לא מצטערים על כישלונו של לפיד ואומרים כי החוק הוא גחמה פוליטית של לפיד ומפלגתו. המשמעות של הדחייה ברורה לנוכח ההוצאות הכבדות של מבצע 'צוק איתן'  שיגיע ליותר מ-7 מליארד, עתה לא ברור מאיפה ימצא לפיד כסף למימון החוק שעלותו קרובה ל3 מליארד.

ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה),הודיע  בעקבות הדברים כי "אנו נמשיך בפיליבסטר גם בפגרה וגם במושב החורף כי מדובר בחוק לא שוויוני. הצענו פשרה להנהגת מע"מ דיפרנציאלי (פטור ממע"מ בקניית דירה במיליון שקל למי שלא שירת בצבא, ומע"מ בשיעור של 18% על ההפרש עד מחיר דירה של 1.6 מיליון שקל, צ"ז), אבל לפיד סירב".

ליצמן הודה כי יש עתיד  הציעו  לו להעלות את מחיר הדירה המזכה בפטור ממע"מ למי שלא שירת בצבא ל–1.1 מיליון שקל, אולם החרדים לא מוכנים להסתפק בכך.

ליצמן הודיע כי "עם חידוש הדיונים בוועדת הכספים בחוק מע"מ 0% אדרוש משר האוצר להציג מחדש את המקורות התקציביים למימון החוק. לאור המלחמה, העודפים התקציביים שבאמצעותם ביקש לפיד לממן את החוק כבר לא קיימים ויש למצוא מקורות מימון למבצע צוק איתן".

ליצמן טען כי "בכל ההעברות שיש בוועדת הכספים יש מנהרות לכל פנייה תקציבית הכוללות העברות כספים להתנחלויות וליעדים של הבית היהודי". . בכנסת אומרים כי אם לפיד ייכשל בחקיקת החוק, הוא יוכל להאשים את החרדים ומפלגת העבודה שפגעו בציבור המשרתים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.