מפלה לקואליציה: חוק של יש עתיד אושר במליאה

הקואליציה רשמה היום הפסד בהצבעה במליאת הכנסת כאשר בניגוד לעמדתה, אישרו חברי הכנסת הצעת חוק שהגישה חברת הכנסת עליזה לביא מיש עתיד ברוב של 52 תומכים מול 51 מתנגדים. {כשלון בכנסת}

הצעת חוק שהגישה חברת הכנסת עליזה לביא ממפלגת יש עתיד אושרה היום במליאת הכנסת בניגוד לעמדתה של הקואליציה. 52 חברי כנסת תמכו בהצעת החוק, לעומת 51 חברי כנסת שהתנגדו לה. אי אפשר להאשים בכך את אורן חזן או את סילבן שלום, שכן מספר גדול של ח"כים מהקואליציה נעדרו מההצבעה.

המדובר בהצעת חוק המבקשת לקבוע כי מלווה של יילוד המקבל טיפול רפואי יהיה אחד מהוריו או מי מטעמם. המדובר בהצעת חוק של חברת הכנסת עליזה לביא וקבוצת חברי הכנסת. כאמור, ההצעה אושרה למרות שוועדת שרים לחקיקה החליטה להתנגד לה.

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי "מיד לאחר לידתו וכחלק מתהליך הקבלה למחלקת היילודים, עובר כל יילוד שנולד באחד מבתי החולים בארץ סדרת בדיקות גופניות וטיפולים רפואיים ראשוניים. הטיפול הראשוני ביילוד כולל בין השאר מתן חיסונים שונים ובדיקה גופנית מלאה של היילוד ע"י רופא יילודים בה נבדקים כל אברי הגוף החיצוניים וכן האזנה ומישוש של אברי הגוף הפנימיים".

בהמשך דברי ההסבר נכתב כי "ברוב בתי החולים, בדיקות אלה נעשות שלא בנוכחות מי מההורים של היילוד. לאחר מכן, וכל זמן שהיילוד שוהה בבית החולים הוא עובר טיפולים רפואיים שונים וכן , על פי רוב, לפחות בדיקת רופא אחת בכל יום. בדיקת הרופא מתבצעת בעת ובעונה אחת לכלל היילודים השוהים באותה העת במחלקת היילודים, יילוד אחר יילוד.

הטענה היא כי "ברוב בתי החולים בארץ, נדרשים ההורים בשעת בדיקת הרופא להשאיר/להחזיר את ילדם למחלקת היילודים ונאסר עליהם להיות נוכחים בעת ביצוע הבדיקה הגופנית בילדם. ההורים מוזמנים לדבר עם רופא היילודים רק לאחר שסיים את סבב הבדיקות לכלל היילודים".

ח"כ עליזה לביא אמרה כי "זכויותיו של היילוד צריכות להישמר לא פחות מזכויותיהם של אנשים מבוגרים ואף יותר מכך, בהיותו חסר ישע שאך זה מקרוב יצא לאוויר העולם, ולכן חשיבות הנוכחות של אחד מהוריו לצדו בשעת טיפול רפואי הניתן לו היא לאין שיעור. זה נושא מאוד מקובל בבתי חולים בעולם המערבי המתוקן. זה לא דבר מסובך או מורכב או שדורש תקציב מיוחד. בואו נעלה קומה מעל השיקולים הפוליטיים הצרים ונאשר את הליווי הזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.