מפעיל המנהרות נחטף על ידי ישראל

כלי התקשורת הפלסטינים טוענים כי פעיל במערך המנהרות של חמאס נחטף על ידי ישראל. הבכיר – מחמוד ג'סר עווד אל א-טאונה בן ה-28 – הסגיר את עצמו לידי צה"ל בנסיבות מפתיעות. { דיווח}

שעות לאחר שהותר לפרסום כי כוחות הביטחון חשפו מנהרה התקפית מעזה לישראל, ארגון החמאס מגיב לפרסומים.

לטענת החמאס, "האויב לא העז לפרסם את כל הפרטים והמידע לבני עמו על המנהרה שחשף"

 

ערוץ הטלוויזיה של חמאס פרסם הודעה מטעם גדודי עז א-דין אל קסאם בה נאמר: "מה שהאויב הכריז זה רק טיפה בים ממה שחמאס הכין כדי להגן על העם הפלסטיני ולשחרר את המקומות הקדושים, האדמה והאסירים". כמו כן, הדגישו בארגון הטרור, "אנחנו שומרים את הזכות שלנו לפרסם את כל הפרטים שהאויב העז לפרסם".

.במהלך הימים האחרונים נפוצה חרושת שמועות בקרב הפלסטינים שטוענים כי פעיל במערך המנהרות של חמאס נחטף על ידי ישראל. הבכיר – מחמוד ג'סר עווד אל א-טאונה בן ה-28 – הסגיר את עצמו לידי צה"ל בנסיבות מפתיעות.

טרם התקבל אישור רשמי לדיווח על היעלמות הבכיר בחמאס, אך מקורות המקורבים לארגון טוענים כי הסיפור נכון. בעזה טוענים כי אל א-טאונה, תושב ג'באליה, הוא סגנו של יחיא סינוואר, אחד ממנהיגי חמאס בעזה שישראל שחררה בעסקת גלעד שליט.

 

על פי השמועות שנפוצו בעזה, אל א-טאונה הוא ניסה עוד קודם לכן לברוח מרצועת עזה דרך הים, בשל הסתבכות פלילית עם הפיקוד של חמאס – ובימים האחרונים הסגיר את עצמו לכוחות צה"ל ליד גדר המערכת. על פי הדיווחים שטרם אומתו, מדובר בפעיל שעסק רבות בפיתוח המנהרות. כמו כן דווח כי הפעיל מעצר לפני כמה חודשים בידי משטרת החמאס והודח משורות התנועה, אך הושב לפעילות ביחידת המנהרות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.