מפץ פוליטי? דרעי: אחרי הבחירות נתמוך בכחלון

ימים ספורים לאחר שהודיע על כוונתו להקים מסגרת פוליטית חדשה, זוכה השר לשעבר משה כחלון לחיזוק מפתיע מצד יו"ר ש"ס. "הוא יקבל מאיתנו את מלוא שיתוף הפעולה", הצהיר דרעי בשיחה עם כתבים, "ביחד נוכל לשנות"‎

מפץ פוליטי או חזיון תעתועים? יו"ר מפלגת ש"ס, ח"כ אריה דרעי, הצהיר היום (ראשון) כי מפלגתו תשתף פעולה עם משה כחלון, שהודיע  על הקמת מסגרת פוליטית חדשה.

דרעי אמר כי "אם יהיו לו עוד עשרה מנדטים נוכל ביחד לשנות – כחלון הוא חברתי, הוא גדל איפה שאני גדלתי. שנינו גדלנו במצוקה".

"אחרי הבחירות יהיו שחקנים אחרים. כחלון יקבל מאיתנו את מלוא שיתוף הפעולה – גם אם יקח לי מנדט אחד פה או שם, כחלון זה בשורה", הוסיף שר הפנים לשעבר דרעי. "לא ניאבק אחד עם השני: ההיפך, יבורך – ברוך הבא למועדון".

דרעי העריך כי הממשלה לא תתפרק בשנה הקרובה,"ההנחה של ראשי הקואליציה היא שבשנה הקרובה אין בחירות, אני גם חושב שבשנה הקרובה לא יהיו בחירות, רק הנושא המדיני יכול לשנות את תמונת המצב".

דרעי כי "בקדנציה הבאה נהיה מפלגה שמובילה את המלחמה בשכבות החלשות – יש לי תוכנית סדורה עם אנשי מקצוע, נצרף גופים נוספים ואנחנו מקווים לצאת מכל מה שעברנו".

כחלון  הודיע  בשבוע שעבר רשמית כי "אני וחבריי מתכוונים לבנות מסגרת פוליטית חדשה. זה יהיה בעזרת השם כשיהיו בחירות. לפני זה אין מה לעשות עם זה". השר לשעבר הסביר, במפגש שכינס עם ראשי הארגונים העסקיים, כי המסגרת הפוליטית החדשה תטפל בנושאים הכלכליים והחברתיים הישראלים.

"יוקר המחייה זה לא מכת גורל ולא גזירה משמיים – זה לא דבר שאי אפשר לעמוד בו. זה דבר שאפשר לטפל בו. אם ממשלת ישראל תחליט, היא תטפל בו", הוסיף כחלון, שמתח במהלך דבריו ביקורת על התנהלות הממשלה. "הממשלה צריכה להחליט לקרוא לחברות הגדולות ולחברות המזון: 'רבותיי, אני נותנת לכם שנה וחצי להתארגן כי אני הולכת לפתוח את השוק לתחרות ולפרק את הריכוזיות, להוריד מכסים ולהביא פה מזון שניתן יהיה לרכוש באותם מחירים שרוכשים בחו"ל'.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זו אותה שיטה נכלולית של דרעי זוכרים בבחירות הקודמות שהוא פחד מביבי הוא אמר שס זה ביבי . דרעי לך הביתה נמאס מהטריקים שלך

    זו אותה |
    הגב