מפקחי משרד החקלאות חשפו כ- 9 טון בשר בקר, עוף וכבש, שהובאו משטחי הרשות

במהלך פעילות של מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות, בשיתוף מג"ב חוף, חשפו המפקחים ברכב כ-1.1 טון שומן כבש קפוא, שנמצא ללא כל אישור וטרינרי. הבשר שנמצא היה ללא קירור, מה שמהווה סכנה מהותית לבריאות הציבור. הבשר הועבר להשמדה, והחשוד, תושב בית חנינה בשנות ה-60 לחייו, עוכב לחקירה.
במהלך פעילות שגרתית נוספת, תפסו המפקחים ביישוב באקה אל גרביה כ- 3.5 טון בשר כבש קפוא ועוף ממקור לא ידוע, ללא תווית וכן בשר שפג תוקפו בבית עסק ביישוב. בעל העסק החשוד נלקח לחקירה והבשר הועבר להשמדה. כמו כן, בבית עסק אחר בישוב כפר תבור, נתפסה כמות של 5 טון בשר מהשטחים, הבשר הועבר להשמדה וכנגד הבעלים נפתחו הליכים משפטיים.
במקרה נוסף, תפסו מפקחי המשרד בשיתוף עם משמר הגבול, באזור ברטעה, הממוקם ביהודה ושומרון, איתרו המפקחים רכב שהוביל 300 ק"ג בשר בקר קפוא, משטחי הרשות הפלסטינאית, ללא תיעוד וטרינרי, המהווה סכנה לבריאות הציבור. נהג הרכב, תושב אור עקיבא בשנות ה-50 לחייו, נחקר במקום ונפתחו כנגדו הליכים משפטיים. הבשר הועבר להשמדה. תפיסת בשר נוספת בתוך רכב, התבצעה באזור דיר אל אסד. המפקחים תפסו רכב שהוביל 100 ק"ג עוף ו-50 ק"ג בשר בקר, שהיו ללא כל תיעוד או מתקן קירור לשמירה על הטמפרטורות הנכונות. הרכב נעצר, הבשר הושמד באתר הטמנה בכרמיאל, המוביל, תושב תמרה, בשנות ה- 50 לחייו, נחקר במקום וכנגדו נפתחו הליכים משפטיים.
במקרה אחר, במועצה אזורית חריש איתרו המפקחים רכב ובו הוברח כרבע טון בשר כבש קפוא שיועד לשיווק באזור. הבשר, שמקורו בשטחי הרשות הפלסטינאית, הוחזק בתנאים אסורים, ללא קירור, ללא חותמת וללא כל תיעוד וטרינרי, דבר המהווה סכנה ממשית לבריאות הציבור. עם חשיפת הבשר ברכב, החשוד, תושב חיפה, בשנות ה-40 לחייו, הועבר לחקירה והבשר הועבר להשמדה.
רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות: "המשרד רואה בחומרה כל מקרה של שחיטה שחורה ומכירה של בשר לא מפוקח. על כן, אנשי המקצוע פועלים באופן מתמיד כדי לאכוף ניסיונות אלו. כל אלו עלולים להשליך על בריאות הציבור

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.