מפתיע: מחירי הדירות בביתר ובני ברק זינקו ב–5%

בעוד שר האוצר משה כחלון מפמפם על ירידת מחירי הדיור, קבוצת 'סן-חן' פרסמה סקירה מדגמית של מחירי הדירות בשלוש ערים חרדיות, בהן בני ברק, ביתר עלית ואלעד ממנה עולה כי המחירים בערים החרדיות זינקו

דרמה בענף הנדל"ן: בעוד שר האוצר משה כחלון מפמפם על ירידת מחירי הדיור, קבוצת 'סן-חן' פרסמה סקירה מדגמית של מחירי הדירות בשלוש ערים חרדיות, בהן בני ברק, ביתר עלית ואלעד ממנה עולה כי המחירים בערים החרדיות זינקו – כך מפרסם אתר ביזנעס.

מהסקירה עולה כי למרות הקיפאון שמתאר האוצר בהיקף העסקאות, קיפאון שהחל ברבעון האחרון של השנה הקודמת (2016), וההבטחה לירידת מחירים ניכרת בשנת 2017, דווקא בשלוש הערים החרדיות המרכזיות חל זינוק משמעותי במחירים.

בעיר בני ברק זינקו המחירים ב-4.5 אחוזים, כשמחירה של דירת ארבעה חדרים עומד כיום על 1,764,000 שקלים בממוצע. בעיר אלעד המחירים זינקו ב-4.3 אחוזים בין הרבעון האחרון של 2016 לרבעון הראשון של 2017, כשמחירה של דירת ארבעה חדרים עומד כיום על ממוצע של כ-1,410,000 שקלים. בביתר עלית חלה עליית המחירים הדרמטית ביותר, עם זינוק של חמישה אחוזים במחיר, כשמחירה של דירת ארבעה חדרים עומד כיום על 1,528,000 שקלים בממוצע.

למרות התוצאות, מעריך יעקב ערבליך, מנהל קבוצת סן חן, כי עליית המחירים תתמתן בעתיד הקרוב. "ירידות מחירים לוקחות זמן", אומר ערבליך ומוסיף: "אני מעריך שבקרוב נראה התמתנות בעליות המחירים, בעיקר באזורי הפריפריה. במרכז הביקושים עדיין קשיחים, ולכן ייתכן שהמחירים ימשיכו לעלות".

הסקירה של קבוצת סן חן מתפרסמת לקראת מדד הנדל"ן החרדי הרבעוני המלא אותו מוציאה הקבוצה מדי רבעון. המדד המלא מסתמך על כ-400 עסקאות שנערכו ב-12 הערים החרדיות בישראל. "עם קליטת הנתונים הארציים, ייתכן ונראה מגמת מחירים שונה, שלא תתאפיין בזינוק משמעותי במחירים בכל הערים", אומר ערבליך. "ברבעון האחרון של 2016 ראינו התמתנות יחסית, והיו אזורים שרשמו עליות מחירים מזעריות, וייתכן שמגמה זו תמשיך".

ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש, מסר בתגובה: "הנתונים מוכיחים שוב את מצוקת הדיור החמורה ממנה סובל לצערנו המגזר החרדי. הפתרון נמצא ומעשי, אם כל הגופים הממשלתיים ירתמו לעניין. לאלעד, הממוקמת במקום האטרקטיבי ביותר עבור המגזר החרדי, עתודות בניה של כ-20 אלף יחידות דיור. זהו נתון משמעותי אליו כבר נחשפו כל מובילי פתרונות הדיור. כל מה שצריך הוא רק לשנס מותניים ולהפשיר את השטחים במהירות. עיכוב הבניה רק יוסיף לעליית המחירים שכבר מזמן לא משקפים את העלות האופטימלית של הדיור בישראל"

הכתבה באדיבות אתר ביזנעס

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. האינטרסנטים מפמפמים… בדיוק הפוך !!! הציבור לא מסכים לשלם מחירים מטורפים. יש ירידת מחירים.!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב