מפתיע? מנהיג חמאס: "לא רוצים מלחמה עם ישראל"

יחיא סינוואר, מנהיג חמאס בעזה, אמר בראיון  כי הוא מזהה "הזדמנות אמיתית לשלום" וכי אינו מעוניין במלחמה עם "המעצמה הגרעינית" ישראל

יחיא סינוואר, מנהיג חמאס בעזה, אמר כי הוא מעדיף להביא לרגיעה עם ישראל, וכי הוא מזהה "הזדמנות אמיתית לשינוי" בכל הקשור ליחסים עם ישראל.

בריאיון ל"ידיעות אחרונות" שחלקים ממנו פורסמו בעיתון הבוקר (חמישי), סינוואר הוסיף: "מלחמה חדשה היא לא אינטרס של אף אחד. בוודאי לא האינטרס שלנו".

סינוואר הכיר בדבריו בעליונות של צה"ל והוסיף על רקע פנייתו להביא לרגיעה: "למי יש רצון להתעמת עם ארבע רוגטקות מול מעצמה גרעינית? במלחמה לא משיגים שום דבר".

עוד ביקש להבהיר כי הוא לא מתכוון להניח את הנשק, אלא להביא לקץ המלחמות ולסיום המצור על רצועת עזה.

"אני לא אומר שלא אלחם יותר", אמר. "אני אומר שאני לא רוצה יותר מלחמות. מה שאני רוצה זה את סוף המצור המחויבות הראשונה שלי היא לפעול למען האינטרס של העם שלי. להגן עליו, ולהגן על זכותו לחופש ועצמאות".

סינוואר הטיל את האחריות על המשבר ההומניטארי בעזה על ישראל והתריע מפני האפשרות של סבב חדש של אלימות: "האחריות היא של מי שסגר את הגבולות, לא של מי שניסה לפתוח אותם מחדש. האחריות שלי היא לשתף פעולה עם כל מי שיכול לעזור לנו לשים סוף למצור. במצב הנוכחי, פיצוץ הוא בלתי נמנע".

מטרתו המוצהרת של מנהיג חמאס כפי שהציג אותה בריאיון היא לא השמדתה של ישראל, אלא "שקט תמורת שקט ותמורת סוף המצור. המצור הוא לא שקט".

בקשר להישאם א-סייד ואברה מנגיסטו‎, שני האזרחים הישראלים שמוחזקים בשבי ארגונו, השיב סינוואר שעסקה להשבתם תמורת אסירים פלסטינים היא קריטית לשם השגת הבנות כלשהן מול ישראל.

לדבריו, עסקה להשבת האזרחים תמורת שחרור אסירים היא חשובה וחיוניות ממש. "זו לא שאלה פוליטית, זו שאלה מוסרית", אומר סינוואר. "אני רואה בזה חובה. אעשה הכל כדי לשחרר את כל מי שנמצא בכלא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.