מפתיע? פוטין בעד טראמפ "הבחור מוכשר"

התבטאויותיו הגזעניות של דונלד טראמפ לא ממש הפריעו לנשיא רוסיה פוטין להכריז כי ישמח לעבוד איתו בשיתוף פעולה לאחר שייבחר לנשיא ארצות הברית. טראמפ לא נשאר חייב וכינה את נשיא רוסיה "איש משכמו ומעלה".

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, לא התרגש כנראה יתר על המידה מהתבטאויותיו השנויות במחלוקת של המועמד הצבעוני במירוץ הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, דונלד טראמפ, ומשחרר הלילה סוג של הודעת תמיכה במועמדותו כאשר הכריז כי הוא מעריך שיעבדו יחד בשיתוף פעולה מלא.

בשיחה שקיים פוטין עם עיתונאים אמר כי טראמפ הוא בחור "מבריק ומוכשר", והוסיף כי הוא נראה בעיניו "המועמד המוביל" לתפקיד הנשיא. פוטין הוסיף כי הוא מברך את קריאתו של טראמפ לכינון יחסים הדוקים יותר בין וושינגטון למוסקבה.

עם זאת, פוטין הדגיש: "אנחנו מוכנים לעבוד עם כל נשיא, עם כל מי שהעם האמריקני יבחר בו". ומה באשר להתערבות בבחירות דמוקרטיות של מדינה אחרת? לפוטין יש תשובה מוכנה: "האמריקנים הם אלה שמנסים כל הזמן ללחוץ עלינו למי להצביע".

כזכור, טראמפ אמר בעבר בראיון שהעניק לעיתון בארה"ב כי "אני מעריך שאני דווקא אצליח להסתדר עם נשיא רוסיה פוטין בצורה טובה מאוד" טראמפ הוסיף בזמנו שאם זה היה תלוי בו – "אני לא חושב שהיה לנו את אותן בעיות שיש בין המדינות כרגע".

הבוקר, הודה טראמפ לפוטין ואמר: "זהו תמיד כבוד גדול לקבל מחמאה נחמדה מאדם משכמו ומעלה. תמיד הרגשתי שרוסיה וארצות הברית יכולות לשתף פעולה בצורה מיטבית כדי להביס את טרור ולהביא לשלום העולמי, שלא לדבר על סחר ושאר היתרונות הנלווים לכבוד הדדי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.