מפתיע: קיים ברית מילה בגיל 92

כמעט כמו אברהם אבינו: 90 שנה לאחר שנולד גילה כי הוא ערל בשל טעות הלכתית, בניו וחתניו היו ערלים גם הם. הסיפור המלא

יותר מ-90 שנה לאחר זמן המילה המקורית עבר יהודי כבן 92 תושב אור יהודה ברית מילה בפעם השנייה בחייו – בעקבות ידיעה על כך שחלק ניכר מיהדות 'שיראז' שבפרס לא נימולה כראוי, נאלץ הקשיש לעבור ברית מילה מחודשת.

הכל החל לפני כשנתיים, אז התעוררה סערה חרדית, לאחר שבדיקות רבנים העלו שמוהל ובנו, המוכרים מאוד בקרב יהדות פרס, לא שלטו במלאכת המילה ורבים מבני העיר שיראז לא היו כלל נימולים.

גברים רבים שנולדו בשיראז שנודע להם כי הם ערלים, ביקשו ממוהלים מומחים לבחון האם ברית המילה שעברו נעשתה כראוי. בני משפחתו של הקשיש גילו כי מרבית הגברים לא נימולו כראוי.

הרב שמעון רחמים, מוהל מומחה, סיפר כי "לפני שבועיים הגיעו אלינו שני גברים וסיפרו כי אביהם בן ה-92 נולד בשיראז וייתכן כי הוא ערל", "גם אם יהודי עשה את כל המצוות במשך עשרות שנים, ברגע שהוא ערל אין להם משמעות. ברגע שהוא לא עבר ברית מילה כהלכה, כל מצוותיו בטלות. רק לאחר שמבצעים לו את המילה, הכל נחשב רטרואקטיבית".

לאחר שרופא אורולוג ביצע הרדמה מקומית לקשיש הוא עבר ברית מילה כהלכה בקליניקה "מירב" בבת ים, שם מבצעים אנשי ארגון "ברית יוסף יצחק" בריתות בחינם. חתנו שימש כסנדק.

"הרגשנו כאילו השלמנו משהו שהיה חסר כל השנים. כל השנים לא ידענו שיש בעיה בברית המילה, אבל אני בתוכי תמיד הרגשתי משהו לא בסדר. לא חשבתי שיש בעיה הלכתית, אבל בתוכי תמיד הייתה מעין מרה שחורה, וכעת אחרי שנימולתי משהו נפתח, משהו התבהר לי" כך סיפר אחד מבניו של הקשיש, בן 42, שהוא עצמו נימול שבוע לפני אביו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איזה שטות!!!!! יהודי ערל הוא יהודי לכל דבר ועניין וכל מצוותיו כדין, אלא שביטל מצוות עשה של מילה, ואם עבר במזיד חייב כרת.

    עין |
    הגב