במהלך הלילה נערכו סריקות ביישוב אחר המחבל • צפו בעידכון משה נוסבאום -ערוץ 2

עד עתה (א') לא נמסר מצה"ל מי הם הגורמים לפגיעה בילדה אתמול, ביישוב פסגות.

גורמי צבא לא רישמיים אמרו כי מדובר באירוע חמור בישוב שבו היה שקט בשנים האחרונות. נתוני השב"כ מלמדים כי בחודש שעבר נרשמה עליה במספר פיגועי הטרור ומספרם גדל מ-99 בחודש אוגוסט ל-133 בחודש שעבר.

בחודשים האחרונים יש גם עליה בכוונות של ארגוני הטרור הפלסטינים לחטוף ישראלים או להשתמש בהם למיקוח. גורם ביטחוני אמר כי "צה"ל יפעל ביד קשה נגד כל נסיון לפגוע באזחרים או בחיילים ולשבש את שיגרת החיים".

מצבה השתפר

במהלך הלילה השתפר מצבה של הילדה מהיישוב פסגות שנפצעה אמש, מוצ"ש, בפיגוע ירי. מבית החולים שערי צדק בירושלים נמסר כי מצבה מוגדר כעת "קל עד בינוני", וכי היא בהכרה מלאה.
הילדה, בת 9, סיפרה לצוותי ההצלה כי שיחקה בחצר ביתה, וראתה את האדם שירה בה, וכי הוא חבש כובע גרב.

בגדר היישוב נמצאה פרצה, וכוחות של צה"ל סרקו במהלך הלילה מבית לבית לבדוק אם המחבל נותר בשטח. סריקות נעשות גם מחוץ לפסגות, הסמוכה לרמאללה. תושבי ההתנחלות נקראו להישאר בבתיהם. בסוף הלילה התברר כי המחבל לא נמצא בתחום היישוב, והתושבים הורשו לצאת מבתיהם.

במהלך הסריקות נמצא כלי נשק מאולתר, שיתכן ושימש את המחבל.

יו"ר מועצת יש"ע, אבי רואה, אמר בתגובה כי "לאחר תקופה ארוכה של שקט ביטחוני הטרור חוזר ומרים את ראשו בחסות משא ומתן מדיני ושחרור מחבלים. שליחיו של אבו מאזן נועדים עם השרה לבני בעת שההסתה נגד ישראלים נמשכת, ומקרבת המוקטעה ברמאללה יוצאים מחבלים לפגוע בילדה בת 9". רואה קרא לראש הממשלה ולשרים לעצור מיד את שחרור המחבלים ולהורות על "תשובה ציונית הולמת בבנייה בכל רחבי ישראל".

בינתיים, כלי תקשורת של החמאס דיווחו כי שני פלסטינים נפצעו מירי של כוחות צה"ל באל בירה הסמוכה לפסגות. כלי תקשורת פלסטיניים אחרים דיווחו כי צה"ל סרק בתים באל בירה וכי אף מסוקים השתתפו בסריקות.

צפו בעידכון משה נוסבאום -ערוץ 2 – באדיבות רשת

התמונה הראשית: סריקות הלילה בפסגות. צילום: הלל מאיר סוכנות תצפית

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.