מצב חירום הוכרז בחמש מדינות בארצות הברית עקב סופת השלגים המכונה 'נמו' • זו הסופה החזקה ביותר במאה שנים האחרונות • אדם אחד נהרג ומאות אלפים מנותקים מחשמל • כל הטיסות קורקעו

רק לפני כחודש התמודדה ארה"ב עם הסופה 'סנדי' סופת הוריקן קטלנית שפגעה בארה"ב בעוצמות ששנים לא היו שם, נזקי הסופה עדיין לא תוקנו, וכעת מתמודדים עם מזג אוויר קיצוני נוסף

השלג שהחל לרדת בסופה בארה"ב יערם ככל הנראה לגובה של כמעט מטר, מאות  אלפי אנשים נותקו מחשמל לאחר שהסופה החלה לרדת משעות הערב המוקדמות, קצב השלג שנערם הוא שבעה סנטימטר בשעה, ומעריכים כי הוא ימשיך וירד בקצב הזה בשעות הקרובות.

במסצ'וסטס נותקו 200 אלף בני אדם מהחשמל, בקונטיקט נותקו לנעלה מ30 אלף בני אדם מהחשמל, וברוד איילנד המדינה נכנסה למצב חירום לאחר ש-100 אלף איש נותרו ללא חשמל.

בהערכות אותם קיימו כוחות המשמר הלאומי נאמד כי למעלה מחצי מיליון איש מנותקים מחשמל מתחילת הסופה. במדינות שנמצאות בחזית הסופה גויסו אלפי אנשים למקרה של מצב חירום שיצא מכלל שליטה.

כחלק מההערכות תחנות הרכבת התחתית בניו יורק נסגרו, וראש העיר הורה למפזרות המלח ומפלסות השלג להיות בכוננות, ומערכת החינוך הושבתה כליל עד לתום הסופה.

ההרוג בסופה הוא אדם כבן 74 שנהרג מפגיעת רכב שאיבד שליטה, וסטה מהכבש ופגע בו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הדף הזה עושה בעיות ומשמיע צלילים של תקיעה
    מה קרה לכם?

    אורחת |
    הגב