מצוקת הדיינים: אזולאי שיגר תשובה

השר לשירותי דת, דוד אזולאי (ש"ס), שיגר מכתב תשובה לתנועה הדמוקרטית בו הביעה הסכמה לצורך שהתנועה מעלה, אך הצהיר שאין הדבר בסמכותו

אחר הצהרת התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית שבאם הוועדה למינוי דיינים לא תמנה בהקדם כ-18 דיינים לבתי הדין הרבניים, אזי התנועה תגיש תביעה ייצוגית כנגד השרים היושבים בוועדה, שיגר השר לשירותי דת, דוד אזולאי (ש"ס), מכתב תשובה לתנועה, בו הביעה הסכמה לצורך שהתנועה מעלה, אך הצהיר שאין הדבר בסמכותו.

כזכור ח"כ ישראל אייכלר החבר בוועדה למינוי דיינים, פנה לפני החגים לשר יובל שטייניץ, המשמש כיו"ר הוועדה למינוי דיינים, בבקשה לקבוע תאריך לבחירת דיינים חדשים, ולפרסם באופן מיידי את רשימת המועמדים לדיינות.

זאת על רקע הפרסום המוקדם כי התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית עשויה לפנות לבג"ץ בתביעה ייצוגית נגד הממשלה בעקבות עיכוב מינוי דיינים חדשים

השר אזולאי כתב כך "קיבלתי את מכתבך ובו הבעת את מצוקתם של המדיינים בבתי הדין הרבניים. כמי שממונה על מערכת בתי הדין אין לי אלא להסכים בצער למכתבך מתחילתו ועד סופו… על אף היותי השר הממונה על מערכת בתי הדין, ועדת המינויים לדיינים אינה נמצאת תחת אחריותי כך שבעוד אני נחשף למצוקה הקשה הן של המתדיינים והן של הדיינים ומערכת בתי הדין אין בידי לסייע… משום מה ישנה תחושה כי בתי הדין במדינת ישראל הפכו לחצר האחורית, שבה אין איש משגיח ואין איש שם על ליבו את מצוקתם, בתי הדין הרבניים מעניקים שירות למרבית תושבי מדינת ישראל, אין כל סיבה שיזכו ליחס כזה.. לכן, אני מברך על פעילותה הברוכה של התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית בנושא, ומקווה שימונו דיינים בהקדם האפשרי כך שיינתן סוף סוף שירות הולם המגיע לאזרחי מדינת ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.