"מצות אירנשטיין" מציגים: מצה פריכה, טעימה וקלה לעיכול

את "מצות אירנשטיין’" אין צורך להציג, עשרות אלפי מבוגרים וילדים נהנים כבר יותר מעשור מהמצות המשובחות על טעמן הנפלא, שומרים להן מקום של כבוד בציפייה לשנה הבאה.

המצות העשויות מקמח מלא, ידועות בפריכותן הייחודית אשר הופכת אותן למבוקשות ביותר בקרב הציבור הצורך את הכשרות המהודרת של בד"צ העדה החרדית.

האפייה ב"מצות אירנשטיין’" היא לא פרויקט נקודתי המתחיל ומסתיים בערבי פסחים, באירנשטיין חיים את המצות במשך השנה כולה. כבר בשבועות, עת קרץ החופש הגדול, נבחרו החיטים המשובחות מהן הופק הקמח הנודע. בזמן שבניתם את הסוכה ועסקתן בהכנת קישוטים ומאפים, עסקו במאפיית אירנשטיין בהוספת שכלולים והידורים, טכנולוגיות חדשניות המשפרות טעם ומרקם והכי חשוב, נבחר הצוות המנוסה אשר הודות לו תמלאנה קופסאות של מצות טעימות ופריכות את בתי עמך בית ישראל.

"מה הופך את המצות למבוקשות כל כך?", אנו שואלים את הרב אירנשטיין’ מייסד המאפייה, "מה סוד קסמן?" אנו מקשים.

הרב שטרנבוך במאפיה. צילום: מצות אירנשטיין
הרב שטרנבוך במאפיה. צילום: מצות אירנשטיין

בזכות הפריכות-
"ראשית, אומר לנו הרב, הכל סיעתא דשמיא, ברכת ה' . ולשאלתך, המצות שלנו עשויות מקמח מלא המיוצר מחיטים משובחות, הנבחרות בקפידה על מנת לשמור על האיכות הגבוהה. לאחר האפייה מיובשות המצות בטכנולוגיה ייחודית לנו, המעניקה למצות פריכות מיוחדת". הפיתוח החדיש אשר אושר ע"י גדולי המו"צים של העדה החרדית הופך את המצה לקלה לעיכול ומעניק לה טעם וקריספיות מיוחדים, כשל קרקר ערב לחיך.
אך לא רק בפריכות ובטעם נודעות המצות המיוחדות של אירנשטיין, גם בהידורים זוכה המאפיה במקום הראשון וביושר.

מכשיר הפריכות. צילום: מצות אירנשטיין
מכשיר הפריכות. צילום: מצות אירנשטיין

בזכות ההידורים-
*המאפיה הגדולה הממוקמת באשדוד בנויה מחומר מבודד המונע מהחום שבחוץ להיכנס פנימה, בנוסף מונעת טכנולוגיה חדשנית זליגת חום התנור לשאר אזורי העבודה, מחשש להשפעה על חומרי הבצק.
*התנור- למרות חומו הגבוה של התנור העומד על מאות מעלות, חדר התנור הינו קר ביותר, כך עוברת המצה את תהליך ההכנה בטמפרטורה נמוכה ואינה מתחממת עד שנכנסת לתנור.

צילום: מצות אירנשטיין
צילום: מצות אירנשטיין

בזכות הביקוש-
המאפיה המהדרת בכשרות, מהווה אבן שואבת לרבנים ומו"צים רבים המגיעים מירושלים ומשאר חלקי הארץ לאפות את מצותיהם דווקא אצל אירנשטיין’, האיכות והטעם הנפלאים יחד עם ההידורים הרבים הופכים את המצות לכאלה שאין שני להן. שווה לבוא גם מרחוק, הם מצהירים .

בזכות העובדים יראי השמיים-
הרב אירנשטיין הוא היחיד בענף המקפיד שכל עובדיו יהיו אברכים יר"ש, מנוסים, רציניים ובעלי משפחות. מומחיותם הרבה של העובדים הנבחרים כבר בימי הקיץ, הופכת את המצות למשובחות אף יותר.

צילום: מצות אירנשטיין
צילום: מצות אירנשטיין

את "מצות אירנשטיין" הקים הרב אברהם מרדכי אירנשטיין בעשר אצבעותיו. ממאפייה קטנה שפתח באשדוד כמענה למשפחה וידידים שנזקקו למאפיה מהודרת וקרובה, הפכה המאפיה למבוקשת ביותר בכל רחבי הארץ. אך למרות הפיכתה למאפיה תעשייתית בעלת מחזורי ענק לא מוותר הרב אירנשטיין על המוטו אשר הגה בימים הראשונים, משפחתיות וחמימות ובעיקר : "לא חשוב הרווח הכספי, חשוב שהאנשים יהיו מרוצים!"

המצות שהינן מקמח מלא, נאפות ע"י אברכי משי יר"ש תחת ההכשר המהודר של בד"צ העדה החרדית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.