מצטרפים לגפני: "יהב יכל למנוע את הזיהום בחיפה"(הקלטה)

הזיהום במפרץ חיפה ממשיך להסעיר את תושבי העיר והמערכת הפוליטית: חברי כנסת הצטרפו לאמירתו של ח"כ משה גפני שקבע כי ראש העיר יונה יהב הוא האחראי שיכול למנוע את הזיהום במפרץ חיפה.

הזיהום במפרץ חיפה ממשיך להסעיר את תושבי העיר והמערכת הפוליטית: חברי כנסת הצטרפו לאמירתו של ח"כ משה גפני שקבע כי ראש העיר יונה יהב הוא האחראי שיכול למנוע את הזיהום במפרץ חיפה.

ח"כ יעל גרמן שרת הבריאות לשעבר וראשת העיר הרצליה לשעבר בהתבטאות בדיון בועדה לביקורת המדינה: עיריית חיפה יכולה לסגור את המפעלים המזהמים ולא סוגרת. אני בהרצליה סגרתי.

לאור דו"ח שפרסם המשרד להגנת הסביבה על שיעור התחלואה וזיהום האויר בחיפה קיימה הועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ קארין אלהרר דיון בנושא.

האסטרטגיה של ראש עיריית חיפה מר יונה יהב עד היום בנושא זיהום האויר והמפעלים המזהמים היתה להאשים את משרד הבריאות ואת המשרד להגנת הסביבה בזיהום המפעלים.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני שהופיע בועדה לביקורת המדינה הסביר שזיהום האויר והמפעלים המזהמים קשורים אך ורק לעיריית חיפה ולעומד בראשה מר יונה יהב, ולא למשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות כפי שמר יונה יהב מנסה לצייר זאת פעם אחר פעם. כיון שעיריית חיפה והעומד בראשה הם אלו שנותנים את רשיונות העסק ואת היתרי הבניה למפעלים, מתוך התעלמות כי מדובר במפעלים המסכנים את חיי התושבים, וגורמים לאחוזי תחלואה מהגבוהים בארץ.

בתגובה ניסה עוזר ראש עיריית חיפה מר נמרוד שיין להתחמק ולומר שראש העיר אינו יכול לסגור את המפעלים, משום שאין סמכות לראש העיר לבטל רשיונות עסק.

יו"ר הועדה ח"כ קארין אלהרר שאלה תוך כדי הדיון את ח"כ יעל גרמן שהיתה ראשת עיריית הרצליה ושרת הבריאות, האם בסמכות ראש עיר לבטל רשיון עסק, והשיבה כי מי שמעניק רשיון עסק, בסמכותו גם לבטלו. והוסיפה, אני כראש עיריית הרצליה לשעבר סגרתי מספר מפעלים מזהמים.

בכך הסכימה הועדה עם דבריו של ח"כ משה גפני שזעק בכאב על תרגיל ההסחה שמבצע ראש עיריית חיפה מר יונה יהב, אשר מגלגל את האחריות למשרד להגנת הסביבה, ובד בבד פועל להגדלת שטחי בז"ן ושיעור המזהמים תוך סיכון חיי תושבי העיר, שעל בריאותם הוא מופקד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.